Obyvatelia Röntgenovej ulice sa chcú poskladať na nové parkovisko, garážový dom odmietajú

parkovanie, Petržalka, auto
ilustračné: SITA

Dlhodobé problémy s plánovanou stavbou garážového domu na Röntgenovej ulici v Petržalke stále nie sú vyriešené. Obyvatelia spísali petíciu proti stavbe a za vedením mestskej časti prišli s tým, že si nové parkovacie miesta radšej vytvoria za vlastné peniaze.

Petržalčania nechcú, aby mesto prenajalo pozemok na parkovací dom súkromnej firme. Keď si ho môže prenajať súkromník, prečo by takú možnosť nemali dostať aj obyvatelia spomínanej ulice.

Namiesto parkovacieho domu pre 318 áut chcú vytvoriť zelenú parkovaciu plochu pre asi 100 áut. Obyvatelia sú ochotní zo svojich vlastných zdrojov zainvestovať do výstavby parkoviska pre rezidentov. Predpokladaná suma plánovanej investície by bola približne 3 000 eur.

Celý problém je v tom, že garáže, ktoré by mal postaviť súkromník, zaberú jedinú zelenú plochu v okolí Röntgenovej ulice. S tým súvisí i možná strata súkromia a zvýšený hluk. Z parkovacieho domu by bol totiž do bytov obyvateľov priamy výhľad.

„Mestská časť trvalo deklaruje potrebu výrazného zvýšenia parkovacích kapacít, a to predovšetkým stavbou parkovacích domov pre širokú verejnosť,“ argumentuje petržalská samospráva. Ľudia chcú nové parkovacie miesta, len nesúhlasia s ich realizáciou.

Kto v tomto boji vyhrá – spoločnosť Digital Park Einsteinova, alebo obyvatelia Röntgenovej ulice – je zatiaľ otázne. Koniec koncov, nech už samospráva prenajme pozemky na parkovanie jednej či druhej strane, miesta budú slúžiť predovšetkým Petržalčanom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk