Obyvatelia Ružinova majú možnosť parkovať na novom vyhradenom parkovisku, potrebujú však parkovaciu kartu

Bazova ruzinov parkovanie vyhradene karticka martin chren.jpg

Martin Chren, starosta Ružinova spolu s obyvateľmi mestskej časti sa stretli s primátorom Matúšom Vallom, aby spoločne prebrali problematiku parkovania.

Podľa slov Martina Chrena sa vďaka Matúšovi Vallovi podarilo vypočuť obyvateľov a otvoriť areál technických služieb na Bazovej na parkovanie pre obyvateľov 500 bytov. Starosta Ružinova však zistil, že areál strážia mestskí policajti a na parkovisku práve stálo jedno auto. Preto obyvateľom pripomína, aby využili možnosť a vybavili si rezidenčnú kartu na miestnom úrade.

Parkovisko na Bazovej je vytvorené výhradne pre obyvateľov s parkovacím preukazom. Ak by ste si aj vy chceli preukaz vybaviť, stačí, aby ste na miestny úrad priniesli svoj občiansky preukaz s trvalým pobytom v Ružinove a výlučne na uvedených uliciach, technický preukaz – žiadateľ musí byť majiteľom vozidla. Žiadateľ zároveň ale nesmie byť držiteľom vyhradeného parkovania v Ružinove podľa zoznamu mestskej časti. Vyzdvihnúť si ho môžete v kancelárii prvého kontaktu na miestnom úrade na Mierovej 21 od utorka 19. februára od 7.30 hod. (počas úradných hodín).

Parkovisko sa nachádza v bývalom areáli OLO na Bazovej ulici a držitelia preukazu ho môžu využívať 24 hodín denne, výhodou je, že je strážené. Viac informácií o vybavení karty a parkovisku nájdete aj na tejto stránke.

Parkovisko pritom môžu využívať obyvatelia týchto ulíc:

  • Páričkova celá;
  • Svätoplukova 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22;
  • Svätoplukova 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29;
  • Pavlovova celá;
  • Revúcka celá;
  • Súťažná celá;
  • Budovateľská celá.

Viacero obyvateľov sa však zhodlo, že takéto parkovanie súce pomôže, no viacero z obyvateľov má napríklad auto firemné, alebo rodinné, ktoré je písané na iného majiteľa a inú adresu. Tým vzniká problém s vydaním parkovacej karty. Obyvatelia tak nedostanú kartu aj napriek tomu, že majú bydlisko na danej adrese.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk