Obyvatelia Starého Mesta dostávajú balíčky na zber kuchynského odpadu, čoskoro začne aj samotný zber

Kuchynský odpad recyklovanie bioodpad olo
Foto: ilustračné, GettyImages

Balíčky obsahujú nádobu, špeciálne kompostovateľné vrecká a informačný leták.

Najnovšie prebieha distribúcia balíčkov na zber kuchynského bioodpadu v Starom Meste. Spoločnosť OLO rozdáva najskôr balíčky v rodinných domoch a pokračovať bude distribúcia aj v bytových domoch.

Každá domácnosť v Starom Meste bezplatne dostane certifikované kompostovateľné vrecká na 12 mesiacov v počte 150 ks (2-3 vrecká na týždeň) a informačný leták. V rodinných domoch dostanú domácnosti 20 l hnedú zbernú nádobu označenú nálepkou „kuchynský biologický rozložiteľný odpad“ a v bytoch zas 10 l odvetrávaný kuchynský kôš.

Ak vám dôjdu vrecká, je nutné používať špeciálne kompostovateľné vrecká označené logom OK compost, OK home compost alebo tie papierové.

Informovanie o distribúcii

Obyvatelia budú vždy pred príchodom zamestnancov OLO informovaní SMS správou. V bytových domoch, bude oznam vyvesený na vchodových dverách do bytového domu.

Harmonogram distribúcie pre rodinné domy nájdete na tejto stránke a pre bytové domy nájdete harmonogram na tejto stránke.

Prevzatie balíčka

Domácnosti v rodinných domoch musia prevzatie balíčka potvrdiť podpisom. Je teda nutné, aby bol vlastník prítomný. Ak to nie je možné, môže balíček prevziať aj jeho zástupca, avšak len s vyplneným splnomocnením.

V prípade bytových domov nie je nutná prítomnosť majiteľa, postačuje aj nájomca bytu, ktorý však musí uviesť meno majiteľa a číslo bytu. Nájomnú zmluvu ani splnomocnenie predkladať nemusí.

Distribučné centrá

Nie každý si tiež v stanovených dátumoch stihne balíček vyzdvihnúť. Pre tieto prípady budú zriadené distribučné centrá. Samotný zber kuchynského odpadu v Starom Meste začína v týždni od 19. septembra pre rodinné domy a v týždni od 3. októbra pre bytové domy.

Detailný harmonogram distribúcie a všetky dôležité informácie nájdete na webových stránkach Starého Mesta a na stránke OLO.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk