Obyvatelia Ukrajiny dostanú v kraji lekársku starostlivosť aj lieky, majú o ňu požiadať

Russia Ukraine Anna Karpenko, 32 years old, who fled the Russian invasion from Chornomorsk with her son and mother, poses for a portrait inside a ballroom converted into a makeshift refugee shelter at a 4 star hotel & spa, in Suceava, Romania, Friday, March 4, 2022. At 4 star hotel & spa some 50 km from the border with Ukraine, wedding parties and conferences have been canceled and the ballroom converted into a makeshift refugee shelter where those who have escaped the Russian invasion come to rest and warm up before continuing their journey. War Romania Shelter
Foto: AP Photo/Andreea Alexandru

Ak ide o ľudí, ktorí sú ubytovaní v rodinách, samospráva odporúča navštíviť rajónneho lekára či pediatra.

Obyvatelia Ukrajiny môžu využívať služby lekárov a pediatrov v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK). Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti.

Na základe rozhodnutia štátu, dostanú Ukrajinci na Slovensku lieky a neodkladnú zdravotnú starostlivosť aj bez zdravotného poistenia.

Ak potrebujú obyvatelia Ukrajiny lieky, dostanú recept v papierovej forme a naše lekárne im ich vydajú,“ poznamenal kraj s tým, že o zdravotnú starostlivosť je možné požiadať prostredníctvom ubytovateľa.

Ak ide o ľudí, ktorí sú ubytovaní v rodinách, samospráva odporúča navštíviť rajónneho lekára či pediatra. „Lekár kraja Tomáš Szalay tiež osobne poprosil všetky pohotovosti v Bratislavskom kraji, aby pacientov z Ukrajiny prijímali a nepožadovali poplatok. Odporúčame však navštíviť lekára prostredníctvom ubytovateľa či Okresného úradu Bratislava,“ dodal kraj.

Predseda BSK Juraj Droba upozornil, že ojedinele sa môže stať, že niektorý lekár ošetrenie či predpísanie liekov odmietne. V tom prípade odporúča navštíviť iného lekára.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk