Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pomoc petrzalka obcianske zdruzenia nadacie financie gettyimages.jpg
Foto: Ilustračné, gettyimages
30. septembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Obyvatelia Vrakune, Podunajských Biskupíc a Rovinky sa môžu zapojiť do grantového programu

Žiadatelia môžu získať grant na rozvoj svojho okolia až do 4-tisíc eur.

Obyvatelia bratislavských mestských častí Vrakuňa, Podunajské Biskupice a obce Rovinka, ktorá sa nachádza pri Bratislave, majú možnosť sa zapojiť jesennej výzvy grantového programu Dobrý sused na zasielanie projektových zámerov lokálnych komunít. Program podporí projekty sociálneho, kultúrneho a komunitného rozvoja, ak je ich súčasťou aj spolupráca miestnych samospráv, školských zariadení a občianskych združení. Informovala o tom Martina Ragalová z Nadácie Ekopolis.

Grantová výzva je otvorená a nepretržite prijíma projektové návrhy. Občania, samosprávy a organizácie v mestských častiach Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v obci Rovinka majú možnosť skvalitniť svoje okolie a získať pre svoj nápad grant až do 4-tisíc eur. Podmienkou je, aby boli podporené projekty zrealizované do konca roka 2019 od pridelenia grantu.

Nové príležitosti

S novým školským rokom sa opäť otvoril priestor pre rodičov, učiteľov, priateľov škôl a lokálne neziskové organizácie na uskutočňovanie športových, sociálnych a kultúrnych dobrovoľníckych aktivít. Po úspešnom prvom kole grantového programu sa opäť tešíme na spoluprácu a originálne nápady na zlepšenie kvality života,“ povedal programový manažér z Nadácie Ekopolis Milan Hronec.

Grantový projekt Dobrý sused vytvorila spoločnosť Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v októbri 2018, aby podporila komunity žijúce v okolí bratislavskej rafinérie. Po vyhodnotení prvých žiadostí, zameraných prevažne na šport a rekreáciu, komisia vybrala päť projektov. Tie získali 13 468 eur a uskutočnili sa v prvom polroku 2019.

Medzi podporenými projektmi je rekonštrukcia detského ihriska v Rovinke, škola kajaku pre deti vo Vrakuni alebo podpora občianskeho združenia vo Vrakuni pri rozvíjaní obľúbeného hokejbalu a organizovaní turnajov. Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdu žiadatelia na Slovnaft ľuďom a na Nadácii Ekopolis.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X