Obyvatelia Vrakune, Podunajských Biskupíc a Rovinky sa môžu zapojiť do grantového programu

Pomoc petrzalka obcianske zdruzenia nadacie financie gettyimages.jpg
Foto: Ilustračné, gettyimages

Žiadatelia môžu získať grant na rozvoj svojho okolia až do 4-tisíc eur.

Obyvatelia bratislavských mestských častí Vrakuňa, Podunajské Biskupice a obce Rovinka, ktorá sa nachádza pri Bratislave, majú možnosť sa zapojiť jesennej výzvy grantového programu Dobrý sused na zasielanie projektových zámerov lokálnych komunít. Program podporí projekty sociálneho, kultúrneho a komunitného rozvoja, ak je ich súčasťou aj spolupráca miestnych samospráv, školských zariadení a občianskych združení. Informovala o tom Martina Ragalová z Nadácie Ekopolis.

Grantová výzva je otvorená a nepretržite prijíma projektové návrhy. Občania, samosprávy a organizácie v mestských častiach Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v obci Rovinka majú možnosť skvalitniť svoje okolie a získať pre svoj nápad grant až do 4-tisíc eur. Podmienkou je, aby boli podporené projekty zrealizované do konca roka 2019 od pridelenia grantu.

Nové príležitosti

S novým školským rokom sa opäť otvoril priestor pre rodičov, učiteľov, priateľov škôl a lokálne neziskové organizácie na uskutočňovanie športových, sociálnych a kultúrnych dobrovoľníckych aktivít. Po úspešnom prvom kole grantového programu sa opäť tešíme na spoluprácu a originálne nápady na zlepšenie kvality života,“ povedal programový manažér z Nadácie Ekopolis Milan Hronec.

Grantový projekt Dobrý sused vytvorila spoločnosť Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v októbri 2018, aby podporila komunity žijúce v okolí bratislavskej rafinérie. Po vyhodnotení prvých žiadostí, zameraných prevažne na šport a rekreáciu, komisia vybrala päť projektov. Tie získali 13 468 eur a uskutočnili sa v prvom polroku 2019.

Medzi podporenými projektmi je rekonštrukcia detského ihriska v Rovinke, škola kajaku pre deti vo Vrakuni alebo podpora občianskeho združenia vo Vrakuni pri rozvíjaní obľúbeného hokejbalu a organizovaní turnajov. Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdu žiadatelia na Slovnaft ľuďom a na Nadácii Ekopolis.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk