Obyvatelia z reštituovaných bytov budú v sobotu protestovať pred Úradom vlády SR

Urad vlady sr maps.google 1.jpg
ilustračné: maps.google.sk

V sobotu 1. septembra o 10.30 hod. sa pred Úradom vlády SR stretnú Bratislavčania z reštituovaných bytov, aby upozornili premiéra Petra Pelelgriniho na to, že im mesto nedokázalo doteraz zabezpečiť náhradné nájomné bývanie. Žiadať budú aj o zmenu legislatívy, ktorá by umožnila okrem poskytnutia náhradného bytu aj finančnú kompenzáciu.

Demonštráciu ohlásilo OZ Právo na bývanie. Ako uviedli na sociálnej sieti, „už celých 27 rokov márne čakáme na vyriešenie nášho existenčného problému a naše návrhy kompetentným skončili vždy neúspešne. Podobne skončil aj náš list zo dňa 22. apríla t. r., ktorým sme oslovili nového predsedu vlády krátko po jeho vymenovaní do funkcie.“

OZ Právo na bývanie apeluje na všetkých členov združenia, aby si uvedomili, že o tejto neúnosnej situácii nestačí len hovoriť, ale je treba aj konať. „Musíme si uvedomiť, že čím nás bude viac, tým má demonštrácia väčšiu nádej na úspech. Na demonštráciu je treba pozvať aj rodinných príslušníkov, priateľov a sympatizantov. Záleží hlavne na nás, či sa demonštrácia vydarí, alebo skončí fiaskom,“ vyzývajú všetkých, ktorých sa to týka, na účasť na demonštrácii.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk