Obyvateľom Petržalky robia vrásky staré aj nové vraky áut. Nielenže tu pribúdajú, ale mnohé tu stoja aj 5 rokov

Vraky aut petrzalka.jpg
Foto od čitateľa

Vrakov v uliciach Bratislavy stále pribúda, ale vyriešené nie sú ešte ani tie, ktoré tu stoja aj 5 rokov.

Tri chátrajúce autá v uliciach Petržalky robia starosti obyvateľom. Hoci už niekoľkokrát informovali kompetentných, podľa ich slov sú neriešiteľné a problematické. Občania do rubriky, odkaz pre starostu ročne nahlásia približne 500 vrakov, čo sú 1 až 2 vraky denne. A výsledok je taký, že niektoré vraky tu parkujú aj niekoľko rokov.

Zatiaľ rekord vytvorili dva vraky. Jeden sa nachádzal na Jasovskej ulici, ktorý tu odpočíval 10 rokov, a druhý vrak bol odparkovaný na Znievskej ulici 9 rokov. Obidva vraky zmizli až po niekoľkých medializačných a televíznych kritikách,“ dodáva jeden z nespokojných obyvateľov.

Romanova 2.jpg
Foto od čitateľa

Jeden vrak sa nachádza na verejnom parkovisku Beňadická od februára 2019, druhý na Jiráskovej ulici od roku 2016 a posledný vrak je na Romanovej ulici už od roku 2014. Za najproblematickejší považujú obyvatelia posledný vrak a nedokážu pochopiť, ako kompetentní môžu toto auto prehliadať neuveriteľných 5 rokov. Vrak auta sa nachádza dokonca na hlavnej ceste a v blízkosti budovy kde sídli Mú Ba 5. Vrak je už v katastrofálnom stave, čo dokazuje už len to, že je obkolesený rôznou náletovou burinou a to až do výšky 1 metra.

Najkratšie opustený vrak z troch menovaných je zahraničné auto, ktoré je odparkované na verejnom parkovisku Beňadická od februára 2019 a to ešte aj s kľúčom vo dverách. Obyvatelia toto auto riešili aj telefonátmi na Mú Ba 5, oznámeniami štátnej aj mestskej polícii.

Benadicka 1.jpg
Vrak na Beňadickej Foto od čitateľa
Benadicka 4.jpg
Vrak na Beňadickej Foto od čitateľa
Benadicka 4.jpg
Vrak na Beňadickej Foto od čitateľa
Jiraskova
Jiraskovej Foto od čitateľa
Romanova
Vrak na Romanovej Foto od čitateľa
Romanova
Vrak na Romanovej Foto: archívne, od čitateľa
Jiraskova
Vrak na Jiraskovej Foto od čitateľa

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk