Obyvateľov Dlhých Dielov trápi zamrznuté sídlisko: Prečo nie sú odhrnuté všetky chodníky?

Primrznuté chodníky v Karlovej Vsi

Niektoré úseky v Karlovej Vsi, presnejšie časť Dlhé Diely, nie sú pozametané a pre ľad sú pre chodcov nebezpečné. Zisťovali sme, prečo je to tak.

Tuhá zima zaúradovala aj v Bratislave. Uplynulý víkend napadnutý sneh na cestách a chodníkoch primrzol a pri chôdzi sa na chodníkoch šmýkalo. Jedným z dôvodov častých úrazov, ku ktorým dochádza v zimných mesiacoch, je i pošmyknutie na ľade. Na sociálnej sieti Facebook zavesili nespokojní Karlovešťania niekoľko fotografií zo sídliska, na ktorých vidieť zasnežené a primrznuté chodníky. Jedna fotografia dokonca zachytila padajúceho chodca (miesto v Karlovej Vsi, ktoré zobrazuje fotografia, patrí do správy hlavného mesta).

Primrznuté chodníky v Karlovej Vsi
Primrznuté chodníky môžu spôsobiť nebezpečný úraz. Foto: www.facebook.com
Primrznuté chodníky v Karlovej Vsi
Primrznuté chodníky môžu spôsobiť nebezpečný úraz. Foto: www.facebook.com

Obyvatelia využívajú na chôdzu radšej sneh než chodník

Diskutujúci sa sťažovali, prečo nie sú posypané všetky chodníky – kým niektoré chodníky sú údajne odhrnuté, druhým sa rovnaká pozornosť nevenovala. Niektorí obyvatelia uprednostnia chôdzu po snehu naokolo než po zľadovatených chodníkoch.„Je to strašné, bývam blízko Billy na Dlhých Dieloch, po chodníkoch na našom sídlisku sa šmýkalo, bála som sa, aby mi nespadla dcéra,“ poslala nám do redakcie podnet Lucia, obyvateľka Karlovej Vsi. I na základe vyjadrenia obyvateľky sme sa rozhodli zistiť, ako to s posypom vyzerá a prečo nie sú posypané všetky chodníky. Miestneho úradu Karlova Ves sme sa pýtali, či plánuje urobiť posyp chodníkov v časti Dlhé Diely a pokiaľ áno, tak kedy.

Primrznuté chodníky v Karlovej Vsi
Primrznuté chodníky môžu spôsobiť nebezpečný úraz.

Údržba je náročná a vyžaduje viac času

Miestny úrad Karlova Ves vysvetlil, že Dlhé Diely sú náročné na údržbu pre kopcovitý terén a pre ťažší prechod mechanizmov pomedzi úzke cesty a zaparkované autá. Aj z tohto dôvodu sú primárne odpratané frekventovanejšie chodníky, ktoré Miestny úrad odporúča využívať obyvateľom a prosí ich o trpezlivosť: „Zamestnanci mestskej časti spolu s podnikom verejnoprospešných služieb Karlova Ves vyznačili prioritné úseky chodníkov, ktoré sú odhŕňané a posýpané v prvých piatich hodinách po snežení, resp. preventívne ešte pred snežením. Ide primárne o školské a predškolské zariadenia, námestia, najvyťaženejšie schodiská, centrá pre seniorov a hlavné pešie trasy. Mestská časť prosí občanov o trpezlivosť.“ Odhŕňanie chodníkov na Dlhých Dieloch zaberie pravdepodobne viac času. Ostáva len dúfať, že to bude čoskoro.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk