Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
statisti-bratislava-navsteva-prijmy-zivotne-podmienky-gettyimages.jpg
ilustračné: GettyImages
18. apríla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Obyvateľov Staré Mesta môže navštíviť pracovník Štatistického úradu. Na toto sa vás bude pýtať

Staré Mesto upozornilo na svojom webe, že Štatistický úrad má v pláne zisťovať, ako sú na tom obyvatelia s informačnými a komunikačnými technológiami. Ako dodáva mestská časť, pracovníci úradu môžu zazvoniť aj u vás.

„Štatistický úrad Slovenskej republiky v súlade s projektom Európskej únie realizuje v roku 2019 Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov (IKT),“ píše sa na webe Starého Mesta.

Zisťovanie sa uskutoční od stredy 17. apríla do konca mája, čiže do 31. mája 2019. Cieľom tohto zisťovania má byť oboznámenie sa s tým, akú úroveň vybavenosti informačnými a komunikačnými technológiami majú domácnosti. Štatisti chcú zároveň zistiť úroveň znalostí a zručností obyvateľov a ich schopnosť využívať tieto technológie.

„Výsledky zisťovania IKT budú slúžiť na posúdenie vývoja v oblasti informačných a komunikačných technológií na Slovensku, ale aj pri medzinárodnom porovnávaní. Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2019 vybraných viac ako 160 obcí, medzi mi aj Staré Mesto,“ uvádza táto mestská časť. Do zisťovania IKT je zaradených takmer 4600 domácností.

Ako ďalej uvádza Staré Mesto, v čase trvania zisťovania navštívi vybrané domácnosti pracovník ŠÚ SR, ktorý je poverený funkciou opytovateľa. Ten je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením.

„Všetky informácie a názory, ktoré nám domácnosti v rámci tohto zisťovania poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Ochranu dôverných údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike. Za ochranu dôverných údajov zodpovedá Štatistický úrad SR,“ píše záverom Staré Mesto na svojom webe.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X