Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kaukazska rastislav gemersky.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Rastislav Gemerský
14. decembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Obyvateľovi sa nepáčia vraky na Kaukazskej, mestská časť situáciu rieši

Na verejnom priestranstve na Kaukazskej ulici, ktorý slúži aj ako obratisko autobusov, sa nachádzajú už nejaký čas vraky. Konkrétne ide o obytný príves a autá.

Na problém nás upozornil čitateľ Rastislav Gemerský. „Na tomto verejnom priestranstve, ktoré slúži aj ako obratisko autobusov MHD, ktorých je tu pohyb obmedzovaný, je obytný príves už od roku 2014, ktorý tvorí v podstate úmyselnú cestnú prekážku. A aké osoby sa v ňom zdržujú, to netreba komentovať. Bola tu videná aj žena s dieťaťom, voľne pobehujúci pes, alebo niekedy aj viac psov, alebo i viac osôb. K tomuto obytnému prívesu boli dotiahnuté ešte aj 3 autovraky, bez EČV, v ktorých interiéroch je značný odpadový neporiadok všetkého druhu,“ napísal nám.

Opýtali sme sa mestskej časti Petržalka, kto je za tento stav zodpovedný a ako ho chce riešiť. Mestská časť dlhodobo totiž bojuje proti vrakom a snaží sa ich odstraňovať. „Podľa zákona 79/2015 Z. z. o odpadoch, obec, resp. v tomto prípade mestská časť je oprávnená odstraňovať z verejných priestranstiev len vozidlá kategórie M1 a N1 pričom obytný príves do týchto kategórií nespadá. Z toho vyplýva, že mestská časť nie je oprávnená takéto vozidlo odstraňovať,“ uviedla Zuzana Juhásová, vedúca oddelenia životného prostredia na Miestnom úrade Petržalka.

Kaukazska rastislav gemersky 1.jpg
Rastislav Gemerský

Aj vraky na Kaukazskej sa snaží mestská časť odstrániť. Ako sa vyjadrila Zuzana Juhasová, „čo sa týka osobných motorových vozidiel, mestská časť Petržalka má vedomosť o dvoch spustnutých motorových vozidlách, ktoré boli pri obhliadke terénu v tejto lokalite nájdené. Jedno v krátkom čase zmizlo a na druhé poverený pracovník mestskej časti  umiestnil výzvu na odstránenie vozidla z verejného priestranstva v zákonnej lehote. Pár dní na to toto vozidlo vyhorelo. Vzhľadom na to, v akom stave sa vozidlo po požiari nachádzalo, bolo prekvalifikované z vozidla ohrozujúceho životné prostredie, na vozidlo poškodzujúce životné prostredie. V takom prípade sa upúšťa od 60-dňovej lehoty na odstránenie a je možné rovno pristúpiť k odstráneniu vozidla.“ Mestská časť prostredníctvom zmluvnej spoločnosti vrak auta odstránila.

Problémom teda naďalej zostáva „iba“ karavan, ktorý priestor nielen špatí, ale aj zavadzia vozidlám MHD.

V blízkosti vrakov sa nachádza oplotený pozemok, na ktorom sa zvykne podľa nášho čitateľa zgrupovať „tlupa neprispôsobivých osôb bez domov“, ktorá robí neporiadok a okolie obratiska znečisťuje. Kto si s tým však poradí, je otázne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X