Obžaloba na funkcionára futbalového Slovana Ivana K. je už na súde

slovan-bratislava-pokuty-fanusikovia-trest-spravanie-sita.jpg
Foto, ilustračná: SITA/Martin Medňanský

Podľa polície Ivan K. ml. použitím nemeckého nacistického pozdravu prejavil sympatie k nacistickému hnutiu a k nacistickej ideológii.

Obžaloba na funkcionára futbalového Slovana Bratislava Ivana K. mladšieho pre trestný čin prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd je už na Špecializovanom trestnom súde.

Obžaloba v tejto trestnej veci prišla na Špecializovaný trestný súd 15. augusta, bola pridelená zákonnému sudcovi na pracovisku Banská Bystrica, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Podľa polície Ivan K. ml. 1. mája 2018 po skončení futbalového zápasu medzi družstvami ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok na trávniku Štadióna Antona Malatinského City Arena v Trnave použitím nemeckého nacistického pozdravu prejavil sympatie k nacistickému hnutiu a k nacistickej ideológii.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) ešte v máji minulého roku potrestala viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana K. ml. pokutou 10 000 eur za hrubé nešportové správanie počas trnavského finálového duelu národného pohára Slovnaft Cup, v ktorom „belasí“ 1. mája zvíťazili 3:1 nad tímom MFK Ružomberok.

Ivan K. ml. cez prestávku údajne bol v kabíne rozhodcov, kde nemal čo robiť. Počas stretnutia pri upokojovaní fanúšikov ŠK Slovan Bratislava, ktorí hádzali na trávnik svetlice a používali pyrotechniku a arbitri museli zápas na pár minút prerušiť, išiel Ivan K. ml. za priaznivcami svojho klubu na tribúnu a následne s nimi podľa televíznych záznamov vulgárne skandoval. Okrem toho sa Ivan K. ml. podľa futbalového zväzu dopustil ďalšieho hrubého nešportového správania na ploche ihriska, kde ho televízne kamery zastihli so vztýčenou pravicou, ktorou gestikuloval smerom k tribúnam.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk