Ocenenia Za záchranu života majú svojich držiteľov, za tento čin ich získali aj policajti z Bratislavy

Ocenenie Za záchranu života

Na sneme Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska vedenie každoročne oceňuje medailami príslušníkov mestských a obecných polícií. Medailu Za záchranu života si odnášajú tí, ktorí sa pričinili o záchranu ľudských životov. Na sneme, ktorý sa konal tento rok na Štrbskom plese, bolo medzi ocenenými celkovo 13 príslušníkov. Ako uviedla Mestská polícia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy na svojej webovej stránke, k oceneným patria aj traja bratislavskí policajti. Medailu získali za tento čin.

Bratislavská mestská polícia uviedla na svojej webovej stránke, že medailu Za záchranu života si odniesla aj trojica hipológov z Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy, konkrétne boli ocenenými inšp. Blanka Gurová, ml. inšp. Soňa Marečková a st. inšp. Martin Banič. Tí podľa slov polície pri výkone hliadkovej služby dňa 29. mája tohto roka so služobnými koňmi v centre hlavného mesta zachránili život 32-ročnému mužovi.

„Na Vajanského nábreží k nim pristúpil anglicky hovoriaci turista a povedal, že pri Moste SNP leží na zemi neznámy muž a ten potrebuje pomoc. Po príchode na miesto hipológovia spozorovali neznámeho ležiac na chodníku a ten sa celý triasol,“ napísala mestská polícia na svojej webovej stránke. Ako ďalej polícia dodala, podľa prvotných zistení mohlo ísť o epileptický záchvat. „Policajti preto pristúpili k poskytnutiu prvej pomoci a na miesto privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci,“ uviedla polícia. Do príchodu záchranárov sa však mužov stav nezlepšoval a epileptický záchvat sa u neznámeho zopakoval ešte dvakrát.

„Medzi záchvatmi sa policajtom podarilo s mužom komunikovať, pričom im povedal, že sa lieči dlhodobo na tlak a srdce. Epileptické záchvaty mával aj v minulosti, avšak týmto nevenoval pozornosť a neliečil sa. Pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci na miesto dorazili o 25 minút a muža následne previezli na ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia,“ uzavrela bratislavská mestská polícia svoju informatívnu správu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk