Ocenenie Hráč mesiaca november získala aj smečiarka Strabagu VC Bratislava

VOLEJBAL: Bratislava - Nova Gorica
Foto: SITA/Diana Černáková, facebook.com

Smečiarka Strabagu VC Bratislava Romana Hudecová a univerzál VK Prievidza Peter Mlynarčík získali ocenenie Hráč mesiaca november v najvyšších slovenských volejbalových súťažiach – parfems.sk extralige žien a Edymax extralige mužov 2018/2019.

Informuje o tom web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF). Anketu odštartovali v minulom ročníku; pre Hudecovú to je celkovo tretie prvenstvo, pre Mlynarčíka premiérové, keďže v uplynulej sezóne nehrával na slovenských palubovkách.

25-ročná Levičanka Hudecová výrazne prispela k tomu, že obhajca titulu Strabag v novembri v extralige neprehral ani jedno stretnutie, v šlágri mesiaca a mestskom derby tiež doma zvíťazil 3:2 nad Sláviou EU. 11-násobná slovenská reprezentantka je s priemerom 4,43 bodu na set na druhom mieste štatistík, celkovo zaznamenala 124 bodov.

Strabag po piatkovej domácej výhre nad Prešovom (3:0) je lídrom tabuľky, no Slávia má k dobru sobotňajší duel v Novom Meste nad Váhom a môže sa vrátiť na čelo pred úradujúceho držiteľa double.

Toto ocenenie ma veľmi príjemne prekvapilo, najmä z dôvodu, že som väčšinu zápasov v mesiaci november nehrala na mojom silnejšom poste smečiarky, ale na poste univerzálky. Teší ma, že som bola pre naše družstvo aj na alternatívnom poste efektívna,“ povedala Hudecová, ktorá vlani bola Hráčkou mesiacov december a apríl a napokon aj najužitočnejšou hráčkou (MVP) sezóny.

Finalistkami ocenenia pre najlepšiu hráčku mesiaca november boli Zuzana Šepeľová (Slávia EU Bratislava), Monika Frindtová (VTC Pezinok Bilíkova) a Veronika Richweissová (VK Nové Mesto nad Váhom).

Dvojmetrový univerzál Mlynarčík, ktorý vo štvrtok oslávil svoje 27. narodeniny, pomohol obhajcovi titulu a lídrovi tabuľky z Prievidze v novembri k štyrom triumfom. S priemerom 4,97 bodu na set je v extralige druhý za Milanom Benczom, ktorý však v priebehu novembra zamieril z VKP Bystrina SPU Nitra do druholigového talianskeho Taviana. Rovnako ľavoruký útočník Mlynarčík má celkovo na konte 169 bodov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk