Ocenenie Osobnosť Petržalky 2015 získali traja Petržalčania

Osobnosť Petržalky, ocenenie
petrzalka.sk

Dnes o 11. hodine ocenili v Petržalke tri osobnosti mestskej časti. Osobnosťami Petržalky sa stali JUDr. Jarmila Doleželová, Alžbeta Korbelová a Vojtech Belovics.

Vojtech Belovics dostal ocenenie „za celoživotnú prácu požiarnika pri záchrane ľudských životov a majetku“. Od roku 1961 je členom Dobrovoľnej požiarnej ochrany Petržalka, kde pôsobí dodnes a 22 rokov vykonáva funkciu predsedu. V rokoch 1986 až 1989 bol poslancom v Petržalke.

Svoje skúsenosti odovzdával mladým požiarnikom ako inštruktor na škole na Zadunajskej ulici, s ktorými pravidelne získaval popredné umiestnenia v krajskom kole súťaže mladých požiarnikov. Dodnes je aktívnym predsedom Dobrovoľnej požiarnej ochrany Petržalka a rozhodcom požiarnych družstiev. Získal viaceré ocenenia za členstvo, zásluhy a dlhoročnú prácu.

Z rúk starostu si prevzala ocenenie JUDr. Jarmila Doleželová „za prácu pro bono obyvateľov Petržalky“. Bezplatne a nezištne vedie viac ako tri roky v priestoroch petržalského úradu bezplatnú právnu poradňu, v ktorej poskytla právnu pomoc viac ako tisíc Petržalčanom pri riešení rodinných sporov, exekúciách, pri dedičských konaniach a iných občiansko-právnych sporoch. Ich počet neustále rastie nielen z dôvodu jej odborného, ale aj ľudsky osobného prístupu ku každému z nich. U Petržalčanov si tým vybudovala veľkú dôveru.

Alžbeta Korbelová získala ocenenie „za aktívnu prácu pre seniorov“. Celý život sa nielen zaujímala o celospoločenské dianie, ale sa aj aktívne sa do neho zapájala. Pričinila sa o výstavbu Prístavného mosta, o projektovanie výstavby diaľnic na Slovensku, angažovala sa aj v ženskom hnutí na celoštátnej úrovni.

Po odchode do dôchodku neprestala byť aktívne činná a svoju energiu venuje práci v prospech seniorov. Spolupôsobila pri založení súboru Petržalčanka a bola iniciátorkou projektu Petržalská svadba. V Petržalke zakladala Miestnu organizáciu Jednoty dôchodcov, doteraz je zástupkyňou denného centra, pôsobí ako predsedníčka Rady seniorov – poradného orgánu starostu. V roku 2013 bola primátorom hlavného mesta ocenená ako Senior roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk