Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ocenenie petrzalka kultura.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj : www.petrzalka.sk
3. novembra 2018 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Ocenenie za kultúru a osvetu si odniesla aj pracovníčka Miestneho úradu mestskej časti Petržalka

Opäť sa odovzdávali poďakovania ľuďom, ktorí celý svoj život zasvätili práci v oblasti kultúry a osvetovej činnosti v bratislavskom kraji.

Podujatie, ktoré vzišlo z iniciatívy BSK úspešne pokračuje v oceňovaní ich náročnej a záslužnej práce. Prioritou mestskej časti Petržalka je nielen zachovať a rozširovať rôznorodosť kultúrnych a spoločenských podujatí, ale aj podporovať podujatia smerujúce k šíreniu kultúrnych tradícií a zvykov nášho kultúrneho dedičstva a jeho odkazu pre ďalšie generácie.

A práve o to sa zaslúžila aj pracovníčka Daniela Emeljanovová z oddelenia kultúry, ktorú nominovala mestská časť za dlhoročnú prácu v oblasti kultúry. Významnou mierou sa zaslúžila o propagáciu, spopularizovanie a rozvoj kultúrneho života v Bratislavskom kraji, za čo si odniesla ocenenie Kultúrno-osvetový pracovník 2018.

Dsc01523.jpg
www.petrzalka.sk

Daniela Emeljanovová venovala celý svoj profesijný život práci v oblasti kultúry pre všetky vekové kategórie. Od roku 1983 pracovala v Klube mládeže v bratislavských Krasňanoch. Od roku 1994 pracovala na oddelení kultúry v Bratislave-Petržalke. Od roku 1995 do roku 2007 na oddelení kultúry, mládeže a športu na Miestnom úrade Petržalka. Na tomto mieste pracuje dodnes ako referent špecialista. Všetky veľké podujatia mestskej časti nesú jej rukopis. Je jednou z troch zakladateľov najväčšieho exteriérového podujatia Dni Petržalky.

Na jej podnet začala mestská časť organizovať Fašiangové maškarné plesy. Za jej pôsobenia našli svoje uplatnenie aj priaznivci športu pri športových podujatiach ako pouličné streetballové turnaje, súťaže v petangu a futbalové turnaje mestských častí.

Svoju záľubu v slovenskom folklóre preniesla aj do svojej práce. Nad rámec svojich pracovných činností sa venuje aj petržalským seniorom, s ktorými navštevuje folklórne festivaly.

Na podnet Daniely Emeljanovovej sa rozšírila spolupráca s mestskou časťou Praha 5. Do projektu sa vďaka nej zapojili aj iné oddelenia (oddelenie školstva a športu, oddelenie sociálnych vecí, oddelenie životného prostredia). Pripravuje pre pražských kolegov rozmanitý program a počas ich návštevy v Petržalke s nimi trávi čas a je im k dispozícii.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X