Ocenenie za príkladnú obnovu roka už zajtra

Screenshot_12.jpg
BSK

PR: Bratislavský samosprávny kraj spoločne s občianskym združením Academia Istroolitana Nova a Prvou stavebnou sporiteľňou už po ôsmy raz organizujú súťaž o najlepšie obnovený objekt tradičnej architektúry. Výsledky súťaže Ocenenie za príkladnú obnovu roka 2017 budú vyhlásené zajtra 28. novembra 2017 o 17:00 hodine v sídle Academie Istropolitana Nova na Prostrednej č. 12/64 vo Svätom Jure.

„Oceňovanie realizácií obnovy je podnetom na zamyslenie, má byť inšpiráciou pre ďalších možných stavebníkov a takisto ocenením snahy o zachovanie, obnovu a využívanie pre región typického, väčšinou pamiatkovo nechráneného stavebného fondu, ako aj využívania tradičných materiálov a stavebných technológií,“ vyjadril sa predseda BSK Pavol Frešo.

Osmy ročník podujatia Ocenenie za príkladnú obnovu má dve kategórie, v ktorých nominované objekty súťažia o „Ocenenie verejnosti“ a „Ocenenie odbornej poroty“. V kategórií „Ocenenie odbornej poroty“ rozhodne porota na základe odborných kritérií po obhliadke nominovaných objektov. V kategórií „Ocenenie verejnosti“ je možné pozrieť si nominácie a zahlasovať prostredníctvom internetovej stránky www.prikladnaobnova.sk cez záložku „Dajte svoj hlas“. Víťazom sa stane objekt s najvyšším počtom hlasov.

Tento rok bolo do užšieho výberu súťaže nominovaných šesť príkladne obnovených objektov: Kostol sv. Jakuba vo Štvrtku na Ostrove Revitalizácia okolia Pustého kostolíka vo Svätom Jure Rodinný dom v Kuchyni Rodinný dom vo Vajnoroch Rodinný dom vo Vysokej pri Morave Vila Etelka v Modre-Harmónii
Každý z predstavených projektov obnovy je vždy jedinečný a pri ich realizácii je potrebné prekonať množstvo problémov a prekážok, použiť rôzne, často na mieru šité, či „zabudnuté“ technológie, materiály a postupy.

Cieľom súťaže je popularizácia témy obnovy tradičnej architektúry a poukázať na skutočnosť, že kvalita prostredia, v ktorom žijeme a starostlivosť oň je záležitosťou celej spoločnosti. Do súťaže môže ktokoľvek navrhnúť akýkoľvek obnovený objekt historického stavebného fondu (postavený do roku 1950). Skutočnosť, či je objekt národnou kultúrnou pamiatkou alebo nie, nie je určujúca.
Bližšie informácie nájdete na: www.prikladnaobnova.sk/sk/galeria-objektov/2017/

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk