Ochranári z Humánneho pokroku ukážu Bratislavčanom, ako žijú sliepky v klietkovom chove

Humanny pokrok stanok sliepky chov.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Cieľom kampane je zákaz tohto druhu chovu na Slovensku.

Organizácia Humánny pokrok ukončila druhý ročník infostánkového turné v rámci kampane Zákaz klietok v infostánku na Poštovej ulici v Bratislave.

Počas 7. až 9. septembra ľuďom priblížia, ako vyzerá život sliepok a v akých stiesnených podmienkach žijú nosnice v klietkových chovoch.

Počas nášho turné sa budú môcť ľudia na vlastné oči presvedčiť, ako vyzerá život miliónov sliepok na Slovensku, ktoré ho celý strávia v malej špinavej klietke. Uvidia, čo to znamená mať životný priestor veľkosti hárku papiera, pričom len na roztiahnutie svojich krídel potrebuje aspoň dvojnásobný priestor či chodiť 24 hodín denne po drôtenej podlahe, keď nemôžu hrabať ani naplniť svoju najdôležitejšiu potrebu, a to stavanie hniezda. A nebudú chýbať ani zábery z klietkových veľkochovov, ktoré ukazujú to, čo vaječný priemysel nechce, aby ste videli,” vysvetľuje Lucia Tupá.

Ochranári poukazujú na to, že v klietkovom chove nemajú sliepky naplnené svoje prirodzené potreby, takže sa v klietkach napádajú, po čase sa doslova zbláznia. Cieľom kampane je zákaz tohto druhu chovu na Slovensku. Organizácia spustila na stránke „zákaz klietok petíciu, ktorú už podpísalo viac ako 37-tisíc ľudí.

Klietkový chov je v susednom Česku a Rakúsku už zakázaný. „Od krutých klietok pre sliepky sa odvracia celá Európa a v EÚ už väčšina sliepok žije dávno mimo klietok. Preto je nevyhnutné, aby Slovensko prestalo zaostávať a urobilo kroky smerom ku koncu klietkového chovu. A tým prvým je stanovenie jasného termínu, po ktorom už v tejto krajine nebude legálne držať sliepky v malých špinavých klietkach. Je čas, aby vláda začala konať a klietky nadobro zakázala,” doplnil riaditeľ Humánneho pokroku Martin Smrek.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk