Očkovanie proti Covid-19: Prečo by ste ho nemali odkladať na neskôr?

Uvoľňovanie opatrení, budovanie imunity, zvládnutie ďalšej vlny pandémie a veľa iného. Z týchto dôvodov by ste určite nemali odkladať očkovanie.

Prečo nie je dobré odkladať očkovanie proti Covid-19 na neskôr? Podľa vyjadrenia rezortu zdravotníctva existujú okrem praktických dôvodov aj tie nepraktické. Budovanie kolektívnej imunity či ľahšie zvládnutie ďalšej vlny pandémie.

„Čím viac nás bude zaočkovaných, tým väčší predpoklad pre rýchlejšie uvoľňovanie opatrení a tým skôr sa dočkáme koncertov, festivalov a života bez obmedzení s kolektívnou imunitou,“ zhrnulo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Uvoľňovanie opatrení prináša so sebou aj šírenie Covid-19. Rezort zdravotníctva tak odporúča sa ísť dať čím skôr zaočkovať. Budete sa tak môcť stretávať s blízkymi a rodinou či si vychutnať otvorené terasy. Ďalším dôvodom je aj fakt, že sa zaočkovaní ľudia nemusia chodiť testovať a izolovať po úzkom kontakte s infikovaným.

No a ak chcete ísť na dovolenku, mali by ste počítať s tým, že plnú imunitu získate až dva týždne po druhej dávke vakcíny.

Na očkovanie proti Covid-19 sa môžete zaregistrovať TU.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom