Očkovanie proti COVID-19 v Národnom futbalovom štadióne pokračuje, vakcínu podajú aj deťom

Spustenie očkovania detí vo veku od 5 do 11 rokov proti ochoreniu COVID-19 v bratislavskom Veľkokapacitnom očkovacom centre v Národnom futbalovom štadióne. Bratislava, 6. január 2022.
Foto: SITA/Jana Birošová

Záujemcovia o očkovanie sa môžu registrovať cez objednávkový systém BSK na presný čas, ktorý si vyberú.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pokračuje v očkovaní proti COVID-19 v Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave.

Očkujeme vakcínou Comirnaty (Pfizer/BioNTech). Pri očkovaní osôb mladších ako 18 rokov musí byť prítomný zákonný zástupca,“ upozorňuje samospráva s tým, že jeho osobnú prítomnosť nahradí iba notárom overené splnomocnenie.

Tento mesiac budú očkovať ešte dnes, v sobotu 22. januára, v pondelok 24. januára, v sobotu 29. januára a v pondelok 31. januára dospelých a deti od 12 rokov veku. Vo štvrtok 27. januára a v piatok 28. januára očkujú deti vo vekovej kategórii päť až 11 rokov.

Záujemcovia o očkovanie sa môžu registrovať cez objednávkový systém BSK na presný čas, ktorý si vyberú. Posilňovacia (booster) dávka vakcíny je aktuálne určená len pre osoby od 18 rokov veku (vrátane). Na očkovanie je potrebné priniesť občiansky preukaz, kartu poistenca a potvrdenie o podaní prvej alebo druhej dávky.

Očkujeme aj neregistrovaných, avšak registrovaní prostredníctvom Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) a BSK majú prednosť,“ dodáva kraj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk