Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odpad, čistenie, upratovanie, deň zeme
ilustračné: pixabay.com
27. februára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Od 1. marca začne OLO s odvozom bioodpadu z hnedých zberných nádob

S odvozom bioodpadu z hnedých zberných nádob začnú v hlavnom meste vo štvrtok 1. marca. Odvoz bioodpadu bude trvať do 30. novembra. Informovala o tom hovorkyňa mestského podniku Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Beata Humeniková.

Deň odvozu bio dpadu z hnedých nádob si môžu obyvatelia overiť aj na webstránke www.olo.sk. Nájdu ho pod názvom „Zistite si Váš odvozný deň bio odpadu“ tak, že zadajú názov požadovanej ulice. OLO upozorňuje, aby obyvatelia svoje hnedé zberné nádoby v deň odvozu sprístupnili a vyložili ich na miesto dostupné technike, ktorá ich zváža. Odvoz biologicky rozložiteľného odpadu z hnedých zberných nádob v zmysle všeobecne záväzného nariadenia (VZN) hlavného mesta o nakladaní s komunálnym odpadom a drobným stavebným odpadom robia sezónne.

„Informáciu o tom, v ktorý deň robia odvoz bioodpadu, nájdu obyvatelia na nálepke, umiestnenej na svojej hnedej zbernej nádobe,“ pripomína Humeniková. Všetky náklady na kompostér alebo hnedý kontajner, a s tým súvisiaci zber a odvoz biodpadu zo záhrad, sú hradené z miestneho poplatku za komunálny a drobný stavebný odpad. Do hnedých kontajnerov a kompostérov patria kvety, štiepky, piliny, pokosená tráva, malé kusy konárov, lístie, odpad z ovocia a zeleniny a burina. Nepatria sem odpady z domácností živočíšneho pôvodu, mliečne a mäsové výrobky.

Stále máte možnosť požiadať o nádobu na bioodpad

O hnedú nádobu alebo kompostér môžu rodinné domy v Bratislave stále žiadať. Každá domácnosť v rodinných domoch, ktorá platí miestny poplatok za komunálny a drobný stavebný odpad, má povinnosť podať žiadosť o zapojenie sa do systému zberu odpadu zo záhrad a zvoliť si buď hnedý kontajner, alebo kompostér. Domácnosti, ktoré si ešte žiadosť nepodali, tak stále môžu urobiť osobne alebo poštou na oddelení miestnych daní, poplatkov a licencií magistrátu na Blagoevovej 9 v Petržalke. Ďalšie informácie a odpovede na najčastejšie otázky o biologickom odpade zo záhrad nájdu záujemcovia na webstránke spoločnosti OLO www.olo.sk alebo na webstránke Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy www.bratislava.sk.

Od 1. marca majú v Bratislave možnosť riešiť nakladanie s bioodpadom zo záhrad aj bytové domy, ktoré sú vlastníkmi pozemku so zeleňou. V takomto prípade môže správca nehnuteľnosti podať žiadosť na oddelenie miestnych daní, poplatkov a licencií bratislavského magistrátu a požiadať o kompostér. K žiadosti treba priložiť aj list vlastníctva.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X