Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dočasná autobusová stanica
SITA
1. októbra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Od 1. októbra ľudia cestujú z náhradnej autobusovej stanice

Autobusová stanica Mlynské nivy sa v nedeľu 1. októbra presťahovala do priestorov na Bottovej ulici. Súčasnú autobusovú stanicu, ktorú čaká búranie, presťahovali do náhradných priestorov v nočných hodinách zo soboty na nedeľu.

Náhradná autobusová stanica plne nahradí dopravné kapacity súčasnej autobusovej stanice. Cestujúci v nej nájdu informácie o spojoch, oddychovú zónu, priestor na odkladanie batožiny, cyklostojany, toalety s prebaľovacím pultom, miesta na dobitie telefónov a chýbať nebude ani verejná wi-fi sieť. Cestujúci budú mať tiež k dispozícii aj niekoľko stánkov s rýchlym občerstvením a aj kaviareň. Investorom novej autobusovej stanice je spoločnosť HB Reavis Slovakia.

K náhradnej autobusovej stanici sa ľudia dostanú akýmkoľvek dopravným prostriedkom alebo pešo. Šoféri budú môcť využiť príjazd z Chalupkovej ulice, priamo pred budovou budú k dispozícii miesta na krátkodobé parkovanie. „Odchod prvého autobusového spoja je naplánovaný na nedeľu o 04:00 ráno v smere na letisko Schwechat a do centra Viedne,“ informovala hovorkyňa Slovak Lines, a. s., Eva Vozárová.

Ako ďalej dodala, autobusové spoje budú odchádzať a prichádzať na autobusovú stanicu na Bottovej ulici v nezmenených časoch. „Pre autobusy je pripravených celkovo 34 nástupíšť. V prípade liniek zabezpečujúcich prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji sú odchody z nástupíšť prehľadne rozdelené podľa regiónu, do ktorého autobus smeruje,“ poznamenala.

Linka do Viedne a na letisko Schwechat bude po novom odchádzať z nástupišťa č. 1. Do rakúskeho Wolfsthalu budú autobusy premávať hlavne z nástupíšť č. 1 a 2. Zároveň budú premávať z nástupíšť č. 2 a č. 3 aj medzinárodné linky do ďalších štátov. „Na nástupišti č. 4 nastúpia na autobus cestujúci, ktorí sa potrebujú dostať do Viedne na koncerty alebo do nákupného centra v Parndorfe, lyžiarskeho strediska Stuhleck, do Neusiedl am See či Hainburgu,“ vymenovala Vozárová.

Z nástupíšť č. 5, 6, 7, 8 a 9 odchádzajú diaľkové, medzinárodné a vybrané prímestské linky. Autobusy do regiónov Dunajská Streda a Galanta pristavia pri nástupištiach 10, 11 a 12. Pre cestujúcich v smere do Malaciek a Rohožníka budú k dispozícii nástupištia s číslovaním od 13 po 17.

Nástupište č. 18 vyhradia pre zájazdy a dopravu pre cestovné kancelárie. Autobusy do regiónu Pezinka budú odchádzať z nástupíšť 19 až 22, do regiónu Senec z nástupíšť 23 až 26, do regiónu Šamorín 27 až 31.

Nástupištia 32, 33 a 34 obslúžia autobusové linky smerujúce do Nitry, Banskej Bystrice, Prahy, Budapešti, Viedne, prípadne ďalšie medzinárodné či diaľkové spoje.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X