Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesty bratislava 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
15. februára 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Od marca chce mesto začať s opravou cesty na Bajkalskej

V tomto roku čaká Bratislavu masívna oprava ciest po celom meste. Do opráv komunikácií investuje mesto 16 miliónov eur, z čoho je 7 miliónov z rozpočtu mesta a 9 mililiónov eur je vládna dotácia. Celkovo sa opraví 100 km jazdných pruhov. Za posledné tri roky to bude až 200 km opravených ciest, čo tu v minulosti nebolo.

„Pri opravách sa zameriame najmä na radiály alebo hlavné ťahy. V tomto roku dokončíme opravu Panónskej cesty a urobíme aj polovicu Dolnozemskej. Opravovať budeme aj Račiansku a dve spojnice k radiálam – Bajkalskú a Jiráskovu. Mojou víziou je do roku 2021 opraviť všetky hlavné ťahy v Bratislave,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Okrem hlavných ťahov budú opravovať aj cesty v každej mestskej časti. V Starom Meste opravia napríklad Brniansku a Cintorínsku, v Novom Meste Račiansku a Odborársku, v Petržalke Panónsku, Dolnozemsku, Mamateyovu, v Ružinove napríklad Bajkalskú, v Rači Pri Vinohradoch a Púchovskú, vo Vrakuni Hradskú, vo Vajnoroch Roľnícku a mnohé ďalšie. Hlavné mesto opraví aj úseky, ktoré sú vo veľmi zlom technickom stave, ako je napríklad Pionierska.

Cesty bratislava 1.jpg
bratislava.sk

Opravovať chcú najmä v lete

Väčšinu opráv plánuje hlavné mesto realizovať cez letné prázdniny, aby sa tak čo najmenej zaťažovala doprava a mobilita v meste. Ako prvé sa budú opravovať cesty v blízkosti plánovaného obchvatu D4R7, aby boli počas predpokladaných dopravných obmedzení v tejto oblasti už hotové.

Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava 19 km chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD. O všetkých opravách ciest a s tým súvisiacich dopravných obmedzeniach bude hlavné mesto Bratislavčanov priebežne informovať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X