Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bid cestovanie po novom 2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
15. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Od nedele sa bude integrovanou dopravou cestovať po novom

Od 19. augusta budú cestujúci v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji cestovať po novom. Bratislavská integrovaná doprava v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a Slovak Lines spúšťa nové cestovné poriadky prímestských autobusov. Zmena cestovných poriadkov prinesie cestujúcim viac spojov, rýchlejšie cestovanie s pohodlným prestupom na vlaky, pravidelné odchody autobusov a večerné spoje až do 11. večer.

„Cestovaním po novom sme pre obyvateľov kraja dochádzajúcich do hlavného mesta pripravili ponuku, aby nemuseli stáť v kolónach kvôli výstavbe D4/R7, opravám v hlavnom meste aj mimo neho. Výhodou hromadnej prepravy oproti individuálnej je, že šetrí priestor na cestách a prepraví viac ľudí naraz. Verím, že snahe prepraviť čo najviac ľudí hromadnou dopravou, pomôže od 19. augusta aj výrazné navýšenie počtu spojov prímestských autobusov. A to v nadväznosti na regionálnu železničnú dopravu v dôležitých prestupných miestach, a to tak, že v smeroch Malacky, Senec, Pezinok a Kvetoslavov budú posilnené autobusové spojenia z okolitých obcí k železničným staniciam,“ povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Bid cestovanie po novom 1.jpg
bratislava.sk

„Už od 19. augusta vyjde na cesty o 10 autobusov viac a za volanty autobusov Slovak Lines sadne o 40 vodičov viac. Sme pripravení vyjsť v ústrety ďalším krokom a vylepšeniam systému verejnej dopravy v Bratislavskom kraji, ktoré v ďalšom období prídu,“ povedal Peter Sádovský, generálny riaditeľ Slovak Lines.

Pravidelné intervalové poriadky

„Ako prví na Slovensku prichádzame s pravidelnými, intervalovými cestovnými poriadkami prímestských autobusov, hoci v zahraničí je taká doprava štandardom. Aby sme zabezpečili obyvateľom kraja dochádzajúcim do Bratislavy rýchlu, pravidelnú a kapacitne dostačujúcu verejnú dopravu, navýšili sme v spolupráci s partnermi počet vlakov o 56 a navyšujeme aj počet prímestských spojov o 10 %, čo v najazdených kilometroch tvorí o 1,4 milióna kilometrov ročne viac. Novými cestovnými poriadkami zabezpečíme aj pohodlné nadväznosti autobusov na vlaky. Práve vďaka prestupu na vlak ponúkame cestujúcim rýchlejšiu dopravu z regiónu do Bratislavy a späť,“ povedala generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy a koordinátora Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji Zuzana Horčíková.

Bid cestovanie po novom 3.jpg
bratislava.sk

Zmena cestovných poriadkov zabezpečí viac spojov na vybraných trasách:

  • Ivanka pri Dunaji – Bratislava, nárast o 29 spojov, teda +58 %
  • Most pri Bratislave – Bratislava, nárast o 6 spojov, teda + 13 %
  • Dunajská Lužná – Bratislava, nárast o 8 spojov, teda +12 %
  • Chorvátsky Grob – Bratislava, nárast o 5 spojov, teda +13 %

Nové cestovné poriadky zabezpečia cestujúcim aj pravidelné a častejšie odchody autobusov počas celého dňa so skrátenými intervalmi. Organizácia dopravy v pravidelných intervaloch s nadväznosťou na vlakovú dopravu je štandardom pre integrované systémy dopravy, ktorých základom je rýchlejšie a efektívnejšie cestovanie autobusmi, vlakmi, mestskou dopravou na jeden cestovný lístok u všetkých zapojených dopravcov (Slovak Lines, Železničná spoločnosť Slovensko, Dopravný podnik Bratislava, RegioJet).

Intervaly odchodov autobusov na vybraných trasách:

  • Ivanka pri Dunaji – Bratislava, autobus bude v rannej špičke jazdiť každých 7,5 minúty, v poobednej špičke každých 10 minút
  • Most pri Bratislave – Bratislava, autobus bude v rannej špičke jazdiť každých 7,5 minúty, v poobednej špičke každých 10 minút
  • Dunajská Lužná – Bratislava, autobus bude jazdiť v rannej špičke každých 7,5 minúty, v poobednej špičke každých 10 minút
  • Chorvátsky Grob – Bratislava, autobus bude jazdiť v rannej špičke každých 15 minút, rovnako tak aj v poobednej špičke

Bratislavská integrovaná doprava začala pripravovať nové cestovné poriadky od septembra 2017, kedy boli oslovení všetci starostovia a primátori obcí a miest v Bratislavskom kraji, ako aj Združenie miest a obcí Malokarpatského regiónu. Na viacerých spoločných rokovaniach s vedením samospráv BID postupne zapracovala ich predmetné pripomienky a požiadavky do nových cestovných poriadkov.

Pre cestujúcich sú tiež pripravené informačné letáky a plagáty, ktoré budú k dispozícii na miestnych a mestských úradoch, vo vozidlách a predajniach Slovak Lines, ako aj u ostatných dopravcov. Informáciu o zmene cestovných poriadkov sa ľudia dozvedia aj z internetovej stránky Slovak Lines a IDS BK.

Posilnené bude tiež Infocentrum IDS BK, kde na čísle 0948 102 102 a e-mailovej adrese [email protected] získajú cestujúci všetky potrebné informácie, ako aj odporúčania, ako cestovať po novom lepšie. K dispozícii bude aj Kontaktné centrum Slovak Lines na čísle 18 211 a e-mailovej adrese [email protected]

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X