Od októbra platia zmeny v tarife IDS BK, pribudla aj nová mobilná aplikácia

Mobil cestovny listok aplikacia mhd bratislava ilustracny pixabay.jpg
ilustračná foto : pixabay.com

Od pondelka 1. októbra 2018 boli zavedené novinky v rámci tarify IDS BK. Ako informoval Dopravný podnik Bratislava na svojej webovej stránke, tie prinášajú výhodné možnosti cestovania.

Zavedením noviniek sa rozšírili možnosti využitia Bratislavskej mestskej karty (BMK). Po novom je možné kartu využiť ako nosič elektronickej peňaženky, z ktorej bude možné nakupovať elektronické cestovné lístky.

„Pred prvým použitím BMK je potrebná jej aktivácia na predajnom mieste DPB alebo Slovak Lines. Po aktivácii si môže držiteľ karty dobiť kredit do elektronickej peňaženky, ktorý bude využívať pri kúpe elektronických lístkov platných v celom IDS BK. Dobíjanie elektronickej peňaženky je možné len bezhotovostne, t.j. prostredníctvom internetu, na predajných miestach a v multifunkčných predajných automatoch. Dobíjanie kreditu vo vozidlách regionálnych autobusov nie je možné (z dôvodu nemožnosti bezhotovostnej platby),“ objasnil Dopravný podnik Bratislava.

Ako ďalej doplnil bratislavský dopravca, držitelia karty, ktorí ju využívajú na nákup električenky, môžu po novom využívať aj predajne Slovak Lines a multifunkčné automaty, ktoré sa nachádzajú na železničných staniciach. Podmienkou pre získanie zľavy je bezhotovostná platba.

K ďalším novinkám patrí to, že počas voľných dní bude možné využiť denný cestovný lístok pre viacero osôb. „Počas sobôt, nedieľ a dní pracovného pokoja môže s držiteľom základného denného cestovného lístka (s platnosťou 24, 72 alebo 168 hodín) cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až 3 deti do dovŕšenia 16 roku veku. Podmienkou takéhoto využitia je, že v skupine cestujúcich je 1 dospelý a 1 dieťa. Rodinný víkendový výlet po Bratislave vás vyjde na max. 3,50€, v celej sieti IDS BK maximálne 6,90 €,“ spresnil bratislavský dopravný podnik.

Zavádzajú sa taktiež združené lístky, pri ktorých budú v multifunkčných automatoch dostupné združené lístky pre 10 osôb s platnosťou na 2 zóny, respektíve 30 minút. Ponuka tak bude obsahovať základný (9,00 €) aj zľavnený (4,50 €) lístok. „Ponuka vychádza v ústrety pre väčšie skupiny cestujúcich (napr. školské výlety), ktoré si nebudú musieť označovať niekoľko samostatných lístkov,“ uviedol Dopravný podnik Bratislava prostredníctvom svojej webovej stránky.

„Do tarify sa zavádza nový druh prenosných predplatných cestovných lístkov. Prenosné predplatné lístky budú vydávané len na prenosnú bezkontaktnú čipovú kartu. Prenosnú kartu s lístkom si môžu vzájomne zdieľať viaceré osoby, pričom platí, že v jednom momente môže cestovať len jedna osoba. S predplatným cestovným lístkom nie je možné dodatočné preukázanie sa. Prenosné predplatné cestovné lístky sú výhodné najmä pre organizácie, skupiny alebo pre rodiny, ktorých členovia striedavo využívajú osobný automobil a verejnú dopravu,“ pokračoval dopravca vo výpočte noviniek a výhod, ktoré boli zavedené od októbra tohto roka.

Novinkou je aj aplikácia pre mobilné telefóny, ktorá ponúka jednoduché cestovanie po Bratislavskom kraji. Cestovanie v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji ponúka nová mobilná aplikácia, ktorá je dostupná pre obyvateľov kraja ale aj pre návštevníkov. „Bratislavská integrovaná doprava pripravila mobilnú aplikáciu, ktorá ako jediná na Slovensku spája nákup cestovných lístkov, vyhľadávanie kombinácií spojení a cestovné poriadky všetkých liniek v IDS BK,“ napísal Dopravný podnik Bratislava. Bližšie informácie o mobilnej aplikácii nájdete na webovej stránke dopravcu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk