Od pondelka spustil Dopravný podnik Bratislava skúšobnú prevádzku električky „trojička“

Trojicka eletricka velkokapacitna bratislava dopravny podnik.jpg

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vypravuje od pondelka 12. mája mimoriadnu električku 3xT alebo inak nazývanú aj trojičku. 

Skúšobná prevádzka trojičky bude na linke číslo 7 a ide o operatívne posilnenie premávky k prichádzajúcim vlakom na ŽST Vinohrady. Trasa linky bude medzi ŽST Vinohrady a Námestím SNP v časoch najväčšieho náporu cestujúcich v rannej špičke. Skúšobná prevádzka tohto typu bude zabezpečená v pracovných dňoch približne v čase 6.45 a 7.30 hod. s tým, že odchody budú vykonané dispečingom DPB, a.s. operatívne po príchode väčšieho množstva vlakov. Premávať bude do konca školského roka.

Trojička je mimoriadna najmä svojou dĺžkou, avšak pred nasadením na trasu bola otestovaná a v každom ohľade jej vyhovuje. „Celková dĺžka trojičky je takmer 47 metrov, jej hmotnosť je 56 ton a dokáže prepraviť viac ako 300 cestujúcich. Pre porovnanie, nové nízkopodlažné električky sú dlhé 32,5 metra, ich hmotnosť je 48 ton a prepravia približne 200 cestujúcich,“ informuje DPB. Testovacia električka má za cieľ overiť prevádzku dlhších električiek, keďže sa očakáva nárast cestujúcich a to najmä v električkovej doprave napríklad aj po zavedení parkovacej politiky, či predĺžení električkovej trate do Petržalky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk