Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
autobusy, integrovaná doprava
ilustračné: SITA
19. augusta 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skIDS BK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Od septembra bude cestovanie lacnejšie, zavedú elektronické cestovné lístky

Od 1. septembra bude spustený predaj nových elektronických cestovných lístkov (eCL) na cestovanie v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji. Počas prvých dvoch mesiacov bude prebiehať úvodná testovacia prevádzka. Elektronické jednorazové lístky budú o 10 % lacnejšie ako papierové cestovné lístky.

Na nákup eCL potrebuje cestujúci bezkontaktnú čipovú kartu s kreditom. Kredit na čipovej karte si budete môcť nabiť cez internetové stránky Dopravného podniku Bratislava a Slovak Lines a na všetkých predajných miestach týchto dopravcov už od 29. augusta. Na nákup elektronických lístkov sa dá použiť aj elektronická peňaženka.

„Úvodné dva mesiace prevádzky budú venované testovaniu systému verejnosťou. Hovoríme o zavedení úplne novej služby spojenej so širokým technickým zabezpečením, ktoré vyše 20 rokov fungovalo u dopravcov samostatne na rôznych platformách. Budeme preto vďační za podnety verejnosti a ohľaduplnosť pri odstraňovaní nedostatkov, ktoré by sa počas úvodného testovania za plnej prevádzky mohli objaviť,“ povedala Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka spoločnosti Bratislavská integrovaná doprava, a. s.

Elektronický cestovný lístok si cestujúci môže zakúpiť cez označovač vo vozidlách MHD, autobusoch Slovak Lines a na železničných staniciach v Bratislavskom kraji. Na nákup eCL sú prispôsobené karty vydané Dopravným podnikom Bratislava, Slovak Lines a karty systému EMBASE (ISIC). V prípade kontroly sa cestujúci preukáže svojou čipovou kartou, na ktorú si elektronický cestovný lístok zakúpil.

Informačné letáky a plagáty o používaní označovačov, o nákupe elektronických cestovných lístkov a o používaní multifunkčných automatov nájdete na predajných miestach a vo vozidlách dopravcov, ako aj na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Viac info na stránke www.idsbk.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X