Od štvrtku bude v Bibiane výstava o ríši vtáctva

BIBIANA: Maľovaná krajinka krok za krokom
ilustračné: SITA/Diana Černáková Malý návštevník si prezerá exponáty. Expozícia výstavy "Maľovaná krajinka krok za krokom". Potrvá do 2. 9. 2012 v centre Bibiana v Bratislave. Bratislava, 18. marec 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

Vo štvrtok otvorí Bibiana – medzinárodný dom umenia pre deti výstavu Na krídlach a krídelkách a Veľké jarné dielničky. Zároveň pozývajú na návštevu výstavy umenia poštových známok, rezbárstva i šperkov.

V sídle Bibiany na Panskej ulici 41 v Bratislave otvoria výstavu o ríši vtákov nazvanú Na krídlach a krídelkách vo štvrtok 19. februára o 16:00. Výstava až do 1. apríla ponúkne deťom aj dospelým množstvo zaujímavých informácií nielen o rekordoch a kuriozitách zo života vtákov. Deti dostanú hravou formou odpovede na mnohé otázky, naučia sa rozpoznávať vtáčie siluety, stopy, perá, vajcia i hniezda rôznych druhov a rozpoznajú spev tých najznámejších. Vyskúšajú si kŕmenie mláďat či krídla albatrosa. Lákadlom sú aj tučniaci v životnej veľkosti alebo rozličné vtáčie búdky.

Bibiana pripravila výstavu v rámci projektu Rekordy a kuriozity zo sveta zvierat Centra pre rodinu a sociálnu starostlivosť v Ostrave v Českej republike.

Rovnako vo štvrtok sa na druhom poschodí Bibiany otvoria Veľké jarné dielničky. Ako napovedá názov, inšpiráciou pre šikovné deti bude jar. Vyskúšať si tu môžu rôzne techniky, od maľovania až po pečenie. Tento projekt potrvá do 12. apríla.

Do 18. marca je v Bibiane otvorená výstava drevených plastík a reliéfov Jána Ferianca. Autorská výstava nazvaná Spomienky z detstva predstavuje diela ľudového rezbára z lipového dreva. Expozíciu obohatila šperkárskou tvorbou manželka autora Eva Feriancová. Do 26. apríla možno v Bibiane navštíviť aj výstavu Slovenskí ilustrátori na poštových známkach. Výstava prezentuje poštové diela 15 umelcov, ktorých väčšina návštevníkov Bibiany pozná ako ilustrátorov, maliarov či grafikov. Návštevníci výstavy sa zoznámia s kolekciou všetkých produktov súvisiacich s vydávaním známok.

Výstavy v Bibiane sú otvorené denne okrem pondelka od 10:00 do 18:00.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk