Cyklojazda naprieč Slovenskom skončí v Bratislave, upozorňuje na sklerózu multiplex

Od Tatier k Dunaju so SM

Cieľom podujatia je upozorniť včas na príznaky sklerózy multiplex a zároveň vyzýva na jej liečbu. Ôsmy ročník cyklistického podujatia odštartoval na Štrbskom plese. 

Aj tento rok sa podujatia na podporu pacientov so sklerózou multiplex zúčastnilo množstvo ľudí, jednotlivci i firemné tímy podporujúce myšlienku osvety o tomto ochorení.

Cyklojazda má štartovať 24. mája 2022 na Štrbskom plese. Cyklisti budú pokračovať cez Zuberec, Žilinu, Trenčín, Trnavu a končia v Bratislave 30. mája 2022 pri príležitosti Svetového dňa sklerózny multiplex.

Od Tatier k Dunaju so SM

Toto cyklistické podujatie bolo rozdelené do piatich etáp s celkovou 430-kilometrovou trasou.

Niektorí účastníci prejdú len jednu etapu, väčšina je však atmosférou tak pohltená, že zdolajú celú trasu, i keď to vopred odmietali,“ vysvetľuje Jaroslava Valčeková, predsedníčka občianskeho združenia pacientov so sklerózou multiplex Nádej.

Od Tatier k Dunaju so SM

Skleróza multiplex je autoimunitné chronické ochorenie centrálnej nervovej sústavy, pričom postihuje najmä mladých ľudí, najčastejšie ženy od 20. do 40. roku života. Na Slovensku trpí týmto ochorením približne 10-tisíc ľudí.

Samotná diagnostika tohto ochorenia môže niekedy trvať aj roky. Včasná diagnostika dokáže ľuďom výrazne pomôcť pri skleróze multiplex. A práve preto je veľmi dôležité o nej šíriť povedomie a apelovať na včasnú diagnostiku a liečbu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk