Odborári vo Volkswagene Slovakia hrozia ostrým štrajkom. Zastaví sa výroba?

Volkswagen
ilustračné: SITA/AP

Ani ôsme kolo kolektívneho vyjednávania v automobilke Volkswagen Slovakia za účasti sprostredkovateľky neprinieslo posun v rokovaní o zlepšení platových podmienok zamestnancov. Uviedol to predseda Moderných odborov Volkswagenu Zoroslav Smolinský.

Dodal, že odbory trvajú na navýšení tarifných miezd o 16 % a nevylúčil ani vstup do ostrého štrajku.

„V piatok 26. mája sme za účasti sprostredkovateľky z ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny opätovne jasne deklarovali našu oprávnenú požiadavku na zvýšenie tarifných tried zamestnancov. Znovu sme predniesli dôvody navýšenia a dúfame, že naše objektívne argumenty otvoria zamestnávateľovi oči,“ vyhlásil Smolinský.

Doplnil, že podľa zverejnených informácií závod v minulom roku vyrobil 397-tisíc áut a obrat spoločnosti vzrástol medziročne o 17 % na 7,2 miliardy eur.

Vedenie Volkswagenu podľa Smolinského naďalej trvá na ponuke ročne zvyšovať mzdy o 4 % počas nasledujúcich troch rokov, čo však odborári odmietajú. Ďalšie kolo vyjednávania sa uskutoční 2. júna. „Vzhľadom na postoj vedenia podniku, nevylučujeme vstup odborov do ostrého štrajku, ktorý bude znamenať zastavenie výroby,“ uzavrel Smolinský.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk