Odborníci v gastronómii opäť ponúknu rôzne dobroty na Gurmán Feste 2018

Gurmán Fest
Zdroj: archív SITA

S podujatiami, na ktorých si môžu Bratislavčania vychutnať skvelé jedlo, sa za poslednú dobu ako keby roztrhlo vrece. Jedným z obľúbených podujatí je  Gurmán Fest Bratislava, ktorého ďalší ročník odštartuje  budúci piatok. 

Podujatie sa bude konať od piatka 22. júna až do nedele 24. júna. Atmosféru festivalu bude dopĺňať príjemné prostredie Sadu Janka Kráľa. Gurmán Fest začne v piatok o 14. a skončí o 22. hodine.  V sobotu bude trvať od 12. do 22. hodiny a v nedeľu od 11. do 20. hodiny. Návštevníkov čakajú najlepší šéfkuchári, vinári, barmani a farmári. Dozvedia sa od nich, čo je nové vo svete gastronómie.

Okrem jedla aj hudba či cirkusanti

Počas troch dní čaká návštevníkov bohatý program. V piatok sa návštevníci dozvedia na hlavnom pódiu, ako správne koreniť, ale aj informácie o špecialitách južného Slovenska. Súčasťou tohto dňa na hlavnom pódiu bude aj vyhlásenie Gurmánskej tomboly. O 20. hodine sa bude konať hudobné vystúpenie Roman Vamoš band. V sobotu sa sa tiež uskutočnia viaceré hudobné vystúpenie. O 15. a o 17. hodine zahrá gitaristka Lývia Novotná a o 20. hodine Barbara Weiss Band. Počas tohto dňa bude aj atraktívna prednáška o tom, ako pripraviť steak. Nedeľa bude venovaná letným drinkom, káve, dezertom a pivu s chutnými prílohami. V tento deň sa o 14.30 hod. predstavia Kuštárovci so svojou veselou ľudovou hudbou.

Gurmán Fest, Marcel Ihnačák
SITA

V rámci sprievodného programu sa môžu návštevníci tešiť aj na Art zónu s umelcami z cirkusu CirKus-Kus, ktorí sa predstavia v sobotou a nedeľu o 14. hodine. Cirkusanti umožnia návštevníkom vyskúšať si zábavné kúsky. Súčasťou podujatia bude tiež Big Bottle párty, ochutnávka svetových vín. V nedeľu od 11. do 13. hodiny budú pripravené aj netradičné raňajky Champagne & Caviar alebo Prosecco & Caviar.

Program pre deti, ale aj zóna pre psíkov

Organizátori myslia aj na tých najmenších. Detičky dostanú počas podujatia balóny a čas môžu stráviť napríklad kreslením v detskom stane Malvinka. Zároveň si budú môcť vyskúšať výrobu mydiel alebo navštíviť dielne, kde sa bude tvoriť zo slaného cesta. Novinkou tohto podujatia bude ZooDom Dog Friendly zóna. Jej slávnostné otvorenie bude v piatok o 17. hodine. Počas celého festivalu bude pre psíkov k dispozícii aj voda a krmivo.

Marcel Ihnačák, Gurmán Fest
SITA

Špeciálne platidlo

Návštevníci, ktorí chcú ochutnať skvelé jedlo, si musia zakúpiť Gurmán Card v Gurmán bankách. Gurmány sú jedinečným a oficiálnym platidlom na tomto festivale, platba hotovosťou nebude možná. Organizátori stanovili, že jeden Gurmán má hodnotu jedného eura. Zakúpením Gurman Card prispievajú návštevníci k organizovaniu festivalových aktivít. Tento kredit bude platiť na všetky tri dni podujatia. V prípade, že ho návštevníci neminú, môžu si ho bez poplatkov opäť previesť na eurá.

Festival dbá aj na životné prostredie. Už osem rokov používajú organizátori kompostovateľný riad a dbajú aj na separáciu odpadu. Gurmán Fest je ako jediný zapojený do projektu svetoznámeho kuchára Massima Botturu s názvom Food for soul. Ide o boj proti potravinovému odpadu a sociálnej izolácii. Návštevníci festivalu sa dozvedia viac aj o tejto problematike.

Kompletný program podujatia nájdete TU.

Gurmán Fest
SITA

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk