Odbory Autošofér hrozia štrajkom zamestnancov Dopravného podniku Bratislava, dôvodom je plat

Dopravny podnik autosofer strajk premavkamestska hromadna doprava.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Ako dôvod uviedli dorovnanie mzdy a zastavenie prepúšťania pracovníkov v robotníckych profesiách.

Odborová organizácia Autošofér hrozí štrajkom zamestnancov Dopravného podniku Bratislava (DPB). Uviedol to predseda odborov Jozef Hitka. Odborová organizácia Autošofér v DPB vyhlásila 31. marca štrajkovú pohotovosť. Ako dôvod uviedli dorovnanie mzdy zamestnancov DPB o výšku inflácie z roku 2022 o 12,8 percenta a zastavenie prepúšťania pracovníkov v robotníckych profesiách.

Podľa Hitku DPB v liste zo dňa 2. mája uviedol, že 20. apríla boli Dodatkom č. 6 ku Kolektívnej zmluve upravené platy zamestnancov o 12,8 percenta. Prepúšťanie robotníckych profesii nemá podľa DPB vplyv na chod mestskej hromadnej dopravy (MHD) a údržbu vozového parku.

Väčšina zamestnancov sa s týmto tvrdeným zamestnávateľa nestotožňuje, lebo tabuľkové platy podľa Dodatku č. 6 boli upravené len o 6 -7 percent,“ konštatuje Hitka s tým, že prepúšťaným zamestnancov v robotníckych profesiách sa údržba vozidlového parku nevykonáva podľa požiadaviek výrobcu vozidiel.

Z uvedeného dôvodu odborová organizácia Autošofér v DPB pokračuje v štrajkovej pohotovosti a v záujme ochrany a stabilizácie zamestnancov žiada zamestnávateľa aby v tomto smere urobil nápravu. „Ak táto náprava nebude v krátkom čase urobená, odborová organizácia pripraví podmienky na výstražný štrajk,“ dodal Hitka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk