Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Screen shot 2017 11 30 at 14.39.51.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
16. novembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK Diskusia()

Odpočet činností BSK za roky 2013-2017, ROZVOJ KREATÍVNEHO PRIEMYSLU – Centrum metropolitných inovácií

2. ROZVOJ KREATÍVNEHO PRIEMYSLU – Centrum metropolitných inovácií

Objekt bývalej cvernovej továrne na Páričkovej ulici v Bratislave sa v priebehu posledných rokov stal sídlom pre najrôznejšie organizácie a jednotlivcov v oblasti kreatívneho priemyslu. Odvetvia Kreatívneho priemyslu (dizajn, architektúra, fotografia, audiovízia, multimédiá a ďalšie) sú z pohľadu európskeho i domáceho jednými z najprogresívnejšie sa rozvíjajúcich derivátov kultúrneho jadra, ktoré v prípade strategickej podpory môžu prinášať ekonomike nezanedbateľné stimuly. Skúsenosti ukazujú, že rozvoju kreatívneho priemyslu výrazne napomáha centralizovaný prístup.

Keď sa komunita kreatívcov z bývalej Cvernovky v lete 2016 ocitla bez prístrešia, podpísal (dňa 12.05.2016) BSK s Nadáciou Cvernovka v súlade so Stratégiou rozvoja kultúry Memorandum o spolupráci pri konverzii objektu školy bývalej chemickej priemyslovky na Račianskej 78 v Bratislave na dlhodobo udržateľné kreatívne centrum, ktoré bude otvorené širokému spektru aktivít a nástrojov na rozvoj kreatívneho priemyslu ako aj verejnosti bratislavského regiónu na 25 rokov. Ekosystém „Cvernovky“ bol vďaka BSK zachránený a vzniklo prvé a jediné autentické kreatívne centrum v metropolitnom regióne.

V súčasnosti pripravuje BSK ako člen konzorcia partnerov projekt do výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok v rámci Integrovaného regionálneho oparačného programu 2014-20, ktorým sa bude BSK uchádzať o 1,5 milióna EUR na vybudovanie priestoru pre súčasné nezávislé scénické umenie v budove internátu na Račianskej ako integrálnej súčasti kreatívneho centra. Ambíciou projektu je vytvoriť zázemie pre nezávislú scénu, ktorá existuje bez stálej strechy nad hlavou a zároveň ustanoviť na bratislavskej kultúrnej mape novú kultúrnu destináciu zameranú na progresívne súčasné umenie s ambicíami medzinárodných presahov.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X