Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Screen shot 2017 11 30 at 14.04.09.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
15. novembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK Diskusia()

Odpočet činností BSK za roky 2013-2017, Školstvo – pripravované a realizované projekty

PR: Realizované projekty

Byty pre učiteľov

  • BSK sa snaží zabezpečiť dostupnejšie bývanie pre učiteľov, postupne buduje alebo rekonštruuje učiteľské byty alebo izby,

  • V rámci projektu Učiteľských bytov bolo do 30. septembra 2017 zrekonštruovaných celkom 11 bytov (od 2013) a 19 internátnych izieb v školskom internáte na Saratovskej 26 v Bratislave, kde sa upravuje najmä elektroinštalácia, podlahy, dlažba, obklady, omietky a iné,

  • Cena nových ubytovacích zariadení bola celkom 146 755,60 s DPH.

Screen shot 2017 11 30 at 14.04.09.jpg

Pripravované projekty

  • do 1. kola Žiadostí o NFP z IROP BSK podal 4 žiadosti o NFP v celkovej výške 11 818 756,93 EUR ERDF (požadovaná výška NFP), pričom oprávnená výška je 12 440 796,76 EUR ERDF,

  • v súčasnosti v príprave Žiadosť o NFP COVP pre oblasť polygrafie a médií SOŠ polygrafická, Račianska 190, Bratislava a COVP SOŠ chemická, Vlčie hrdlo 50, Bratislava.

COVP Farského 9

SOŠ Farského 9 s nadregionálnym významom tvorili v minulosti 2 samostatné školy, konkrétne Stredné odborné učilište potravinárske a Stredná priemyselná škola potravinárska, ktoré sa v roku 2002 zlúčili do Združenej strednej školy potravinárskej. V roku 2008 školu zrušili a jej právnym nástupcom sa stala Stredná odborná škola, Farského 9. Na základe trendov v potravinárstve Slovenská potravinárska a poľnohospodárska komora, ako odborný garant pre skupinu odborov 29- Potravinárstvo, iniciovala vznik Centra odborného vzdelávania a prípravy a od 17.1.2013 sa SOŠ gastronómie a hotelových služieb Farského 9, Bratislava stala Centrom odborného vzdelávania a prípravy pre skupinu odborov potravinárstvo – pekár, cukrár, mäsiar, lahôdkar. Bratislavský samosprávny kraj v roku 2017 podal Žiadosť o NFP 3 279 863,66 EUR ERDF na projekt s názvom Rekonštrukcia a investičná podpora COVP Farského 9, ktorý sa primárne zameriava na aktivity ako stavebné úpravy a rekonštrukciu vonkajších a vnútorných priestorov areálu COVP. Realizáciou projektu sa zlepší kvalita podmienok na vzdelávanie, zvýši sa bezpečnosť žiakov, objekt bude simulovať pracovné podmienky podobné v podnikateľskom prostredí a vytvorí sa také priestorové a materiálovo-technické vybavenie pre odborné vzdelávanie a prípravu, ktoré umožní väčšiemu počtu žiakov COVP absolvovať prax v prostredí porovnateľnému so súkromným sektorom s možnosťou následného zapojenia žiakov do vyučovania priamo u zamestnávateľa.

COVP Hlinická 1

SOŠ Hlinická 1 s regionálnym významom sa stala COVP iniciatívou Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, ako odborného garanta pre skupinu odborov 26 Elektrotechnika dňa 1.9.2012. Bratislavský samosprávny kraj v roku 2017 podal Žiadosť o NFP 1 527 206,21 EUR ERDF na projekt s názvom Obnova Strednej odbornej školy Hlinícka 1, ktorý sa primárne

zameriava na aktivity ako stavebné úpravy a rekonštrukciu vonkajších a vnútorných priestorov areálu COVP. Realizáciou projektu sa zlepší kvalita priestorového a materiálovo-technického vybavenia a podmienok pre odborné vzdelávanie a prípravy, ktoré umožní väčšiemu počtu žiakov COVP absolvovať prax v prostredí porovnateľnému so súkromným sektorom s možnosťou následného zapojenia žiakov do vyučovania priamo u zamestnávateľa. Prostredníctvom projektu sa modernizujú odborné pracoviská školy, čím sa prispieva k zlepšeniu kvality podmienok na vzdelávanie a praktickú prípravu.

COVP Ivanka pri Dunaji

Stredná odborná škola vznikla v roku 1961 s pôvodným zameraním na hydinárstvo ako reakcia na potreby kvalifikovaných odborníkov v hydinárskej veľkovýrobe, pričom bola jediná s celoslovenskou pôsobnosťou. Škola postupne reagovala na trhový rozvoj rozširovaním študijných odborov. Študijný odbor hydinárstvo prerástol do odboru agropodnikanie so zameraním na farmárstvo a neskôr sa rozšíril aj o chov koní a jazdectvo a od roku 2007 aj o kynológiu. Spojenou školou sa stala 1. januára 2008 integráciou organizačných zložiek. Na základe uvedených trendov v poľnohospodárstve Slovenská potravinárska a poľnohospodárska komora, ako odborný garant pre skupinu odborov 42, 45 – Poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo a rozvoj vidieka, iniciovala vznik centra odborného vzdelávania a prípravy a od 15.2. 2012 sa Spojená škola SNP 30, Ivanka pri Dunaji stala Centrum odborného vzdelávania a prípravy poľnohospodárstva a rozvoja vidieka. Bratislavský samosprávny kraj v roku 2017 podal Žiadosť o NFP 3 599 690,49 EUR ERDF na projekt s názvom Rekonštrukcia a investičná podpora COVP Ivanka pri Dunaji, ktorý sa primárne zameriava na aktivity ako stavebné úpravy a rekonštrukciu vonkajších a vnútorných priestorov odborných pracovísk školy, konkrétne pracoviska Zálesie, čím sa zlepší kvalita priestorového a materiálovo-technického vybavenia a podmienok pre odborné vzdelávanie a prípravy.

COVP Ivánska cesta 21

SOŠ Ivánska cesta 21 sa stala COVP pre skupinu odborov stavebníctvo, geodézia a kartografia dňa 1.1.2015 na základe iniciatívy Republikovej únie zamestnávateľov, ako odborného garanta pre skupinu odborov 36 Stavebníctvo, geodézia a kartografia a Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska. Bratislavský samosprávny kraj v roku 2017 podal Žiadosť o NFP 3 411 996,57 EUR ERDF na projekt s názvom Vytvorenie a rekonštrukcia COVP Ivanská cesta 21, ktorý sa primárne zameriava na aktivity ako stavebné úpravy a rekonštrukciu vonkajších a vnútorných priestorov areálu COVP. Realizáciou projektu sa zlepší kvalita priestorového a materiálovo-technického vybavenia a podmienok pre odborné vzdelávanie a prípravy, ktoré umožní väčšiemu počtu žiakov COVP absolvovať prax v prostredí porovnateľnému so súkromným sektorom s možnosťou následného zapojenia žiakov do vyučovania priamo u zamestnávateľa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X