Odporné činy dvojice budú potrestané. Olúpili seniorov, jeden z nich bol dokonca zdravotne postihnutý

Lupici zlodeji policia.jpg

Obvinili 25-ročného Matúša M. a 29-ročnú Marcelu T. z okresu Galanta z pokračovacieho zločinu lúpeže.

Dvojica páchateľov v Bratislave napadla a olúpila dvoch seniorov, jedného dokonca ťažko zdravotne postihnutého. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovateľ obvinil 25-ročného Matúša M. a 29-ročnú Marcelu T. z okresu Galanta z pokračovacieho zločinu lúpeže.

Páchatelia v piatok 25. augusta dopoludnia sledovali 89-ročného ťažko zdravotne postihnutého dôchodcu od Trnavského mýta až pred vchod do obytného domu v treťom bratislavskom okrese. Za mužom vošli do vchodu, pričom 29-ročná žena k nemu pristúpila zozadu a chcela mu vziať tašku s osobnými dokladmi a peniazmi.

Nakoľko sa senior začal brániť, pristúpil k nemu aj 25-ročný muž, ktorý mu za použitia fyzickej sily tašku vytrhol, načo obaja z miesta utiekli,“ uviedol hovorca s tým, že dôchodcovi spôsobili škodu krádežou hotovosti vo výške 10 eur.

Približne tri hodiny po čine páchatelia sledovali ďalšieho seniora od Trnavského mýta až k ulici Za stanicou. Tam 66-ročného muža sotili tak, že spadol na zem, po čom mu jeden z páchateľov zo zadného vrecka nohavíc ukradol peňaženku s hotovosťou 330 eur. Poškodený muž pri páde utrpel zranenia rúk. Policajti dvojicu páchateľov zakrátko po spáchaní oboch skutkov zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk