Odporný čin recidivistu: Chcel okradnúť malé deti v materskej škole, skončil však v rukách polície

Kolaz bratislava policia lupez.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Muž sa vlámal do materskej školy, kde chcel lúpiť. Vyrušila ho však pritom polícia, ktorá ho okamžite zadržala. V škôlke spôsobil škodu vo výške 250 eur.

V nočných hodinách z piatka na sobotu bola na základe oznámenia vyslaná hliadka bratislavských policajtov do priestorov materskej školy na Stálicovej ulici. Na mieste bol zadržaný 46-ročný muž, ktorý bol eskortovaný na policajné oddelenie. Poverený policajt Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II mu vzniesol obvinenie z trestného činu krádeže v štádiu pokusu.

Obvinený muž sa podľa slov polície pokúsil vniknúť do vnútorných priestorov materskej školy, pričom poškodil sklenenú výplň na vstupných dverách. Jeho plán odcudziť krabicu s reproduktorom zn. JBL bol však narušený prichádzajúcou hliadkou policajtov. Po úteku bol rýchlo zadržaný.

Škoda spôsobená obvineným zahŕňa viacero poškodených sklenených dverí v objekte a odhaduje sa na približne 250 eur. Čin je momentálne predmetom tzv. super rýchleho konania. Zistilo sa, že obvinený bol v posledných 24 mesiacoch už raz odsúdený za trestný čin krádeže a bol postihnutý za priestupok proti majetku.

V prípade preukázania viny pred súdom môže obvinenému hroziť trest odňatia slobody až na tri roky. Vec bude ďalej podrobená súdnemu konaniu, aby sa vyriešila otázka viny v danom prípade.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk