Odporný skutok muža: Pred očami priateľky vyhodil z okna bytu ich šteniatko. Toto uviedol ako dôvod

Policia pes steniatko muz agresivny.jpg
Foto: ilustračné, Canva

Bratislavská polícia rieši desivý incident. 35-ročný muž vyhodil psa svojej priateľky z okna bytu. Mal na to neuveriteľný dôvod, pes pritom utrpel vážne zranenia a hrozilo mu uhynutie.

Desivý incident spôsobil 35-ročný muž, ktorý počas hádky so svojou priateľkou, vyhodil z okna bytu ich spoločného psa. Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ oddelenia Bratislava odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 35-ročnému mužovi zo Senice pre trestný čin týranie zvierat. Uvádza to Polícia Slovenskej republiky na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti.

Muž porušil zákaz týrania zvierat podľa zákona o veterinárnej starostlivosti tým, že úmyselne a kruto týral psa, spôsobujúc mu neprimeranú bolesť, poranenie alebo utrpenie, a to na mieste prístupnom verejnosti.

Kríženec rasy Bernský salašnícky ovčiak a Borderská kólia utrpel po páde z 3. poschodia vážne zranenia a veterinárny lekár upozornil, že bez urgentného chirurgického zákroku by pes nebol schopný prežiť.

Polícia vyzýva verejnosť, aby si uvedomila, že akékoľvek týranie zvierat je neprijateľné a protiprávne konanie. Páchateľovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk