Odporný skutok zlodeja na bicykli nezostane nepotrestaný: Páchateľ okradol muža, ktorý spadol na ulici

Mestská polícia Bratislava Útvaru zásahovej jednotky a kynológie
Foto: ilustračné, Mestská polícia Bratislava

Nočná prechádzka po Obchodnej ulici skončila pre jedného muža nečakaným pádom. To však nebola jeho posledná nepríjemnosť, keďže zlodej na bicykli využil príležitosť a odcudzil mu mobilný telefón. Rýchla reakcia mestských policajtov viedla k zadržaniu páchateľa, ktorý sa snažil uniknúť.

Nočná prechádzka po Obchodnej ulici pre jedného muža skončila nepríjemne, keď spadol na zem. Situáciu však využil neznámy cyklista s kapucňou na hlave, ktorý sa pristavil pri mužovi a namiesto poskytnutia pomoci, mu odcudzil mobilný telefón priamo z vrecka na nohaviciach. Vzápätí sa dal na útek smerom ku Kollárovu námestiu.

Zbabelý útek po ohavnom čine však neskončil podľa jeho predstáv a skončil v rukách polície. Policajt Útvaru zásahovej jednotky a kynológie si totiž na jednej z kamier celú situáciu všimol a okamžite reagoval.

Mestskí policajti sa ihneď vydali na miesto a po poskytnutí pomoci zranenému mužovi, začali prenasledovať páchateľa. Aj napriek pokusom páchateľa o útek sa im podarilo ho zadržať. Spozorovaný bol na Lazaretskej ulici a keďže nereagoval na výstrahy ani majáky, hliadka použila iné dostupné možnosti, ako ho zadržať.

Po pár metroch, na Špitálskej ulici, sa páchateľa podarilo zadržať. Následne bol mestskými policajtmi odovzdaný hliadke Policajného zboru SR, a to z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu krádeže. Muž tak čelí obvineniu zo spáchania trestného činu krádeže.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk