Odštartoval 4. ročník Olompijského filmového festivalu, deti si môžu pripomenúť dôležitosť triedenia odpadu

olompiáda, triedenie odpadu, deti
SITA

V Bratislave odštartoval 4. ročník trojdňového Olompijského filmového festivalu (OFF). Hneď v prvý deň ho navštívilo vyše 320 detí zo základných škôl.

Ako informovala Karin Zvalová zo spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), program prvého dňa festivalu bol hlavne o ľuďoch, ich vzťahu k prírode, ale aj o odpade a následnej recyklácii či o zamyslení sa nad tým, čo naozaj potrebujeme. Olompijský filmový festival organizuje bratislavský mestský podnik OLO spolu s MFF Ekotopfilm v rámci celoročného projektu Olompiáda. Projektom sa OLO snaží vzdelávať malých Bratislavčanov a cez nich osloviť aj dospelých a pripomenúť im, že triedenie odpadu nie je voľba, ale zákonom stanovená povinnosť.

V prvý deň Olompijského filmového festivalu prítomných školákov previedol svetom odpadu od Antarktídy až po Afriku cestovateľ Peter Fellner. Deti na úvodnom dni festivalu za organizátorov privítal riaditeľ OLO Branislav Cimerman spolu so šéfom MFF Ekotopfilm Petrom Límom a ďalšími hosťami. Spestrením programu bol spevák Majk Spirit, ktorý slávnostne prijal ponuku členstva v Olompijskom výbore. Festival bude pokračovať vo štvrtok 17. marca programom pre najmenšie deti. Pripravené sú ekologické filmy, relácia venovaná smetiarom či divadielko Žužu.

V piatok 18. marca bude festival hostiť okrem základných škôl aj deti zo špeciálnych škôl. Programom bude sprevádzať moderátor Roman Juraško, deti sa môžu tešiť na speváka Martina Haricha a predstaviť sa prídu aj mladí autori filmov o odpade zo Základnej umeleckej školy Jána Albrechta.

„Pomocou takýchto podujatí, ako je OFF, ktorý sa organizuje ako jedno z viacerých podujatí počas školského roka, sa deťom snažíme netradične pripomenúť dôležitosť triedenia odpadu a jeho význam v odpadovom hospodárstve. Nestačí len rozprávať, deti sa musia dotknúť, zažiť, spolupodieľať sa, cítiť zodpovednosť a spolupatričnosť, len tak si osvoja tak obyčajnú tému, ktorá niekedy môže byť cool,“ uzavrela Zvalová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk