Odstránenie Snežienky je potrebné, stáť to bude takmer 200-tisíc eur

Stara snezienka  1.jpg
Foto: archívne, Nové Mesto

Počas búrania Snežienky nebude obmedzená prevádzka lanovej dráhy.

Budovu Snežienky na Železnej studničke v bratislavskom Novom Meste zbúrajú za takmer 200-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v ktorom mestská časť hľadá zhotoviteľa.

Predmetom zákazky sú búracie práce – odstránenie stavby Snežienka, areál stanice lanovej dráhy – Železná studnička,“ uvádza sa v oznámení.

Predpokladaná hodnota zákazky je 191 165 eur bez DPH a termín na predkladanie ponúk je do 16. apríla.

Dezolátny stav

Budova Snežienky je v dezolátnom stave, chýbajú kompletne výplne otvorov, sú zdevastované murované konštrukcie nosné aj nenosné, sú silne narušené železobetónové konštrukcie, obnažená skorodovaná nosná výstuž, skorodované prvky oceľových stĺpov a väzníkov,“ uvádza obstarávateľ s tým, že búracie práce neovplyvnia prevádzku lanovej dráhy.

Prevádzka lanovej dráhy nebude obmedzená, nebudú poškodené objekty na dolnej stanici lanovej dráhy a bude možný bezpečný pohyb návštevníkov lesoparku v okolí predmetných objektov,“ uvádza sa v oznámení.

Recyklácia odpadu

V rámci odstránenia stavby je požiadavka recyklácie betónového odpadu podľa projektovej dokumentácie.

Pri odstraňovaní stavby je potrebné rátať so skutočnosťou, že stavba sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti – Malé Karpaty s druhým stupňom ochrany a zasahuje do ochranného pásma kultúrnych pamiatok Hornej Mlynskej doline v Bratislave, pričom v blízkosti objektu sa nachádza Územie európskeho významu – Vydrica,“ upozorňuje obstarávateľ.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk