Odstránili nadbytočné pásiky a z obyčajných tenisiek vyrobili značkové

Colníci, tenisky, fejky
SITA

Podvod odhalili bratislavskí colníci v predajni na Starej Vajnorskej v Bratislave. Zaistili tam 59 párov tenisiek, ktoré keby sa predali ako originálne výrobky, predávajúci by zarobil viac ako 5 000 eur.

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Adamčíková, majiteľ ochrannej známky potvrdil, že ide o fejky. Takéto výrobky môžu byť zdraviu škodlivé. Na ich výrobu sa používajú nekvalitné materiály alebo ich lacné náhrady. Výrobky nie sú spoľahlivo testované a neprechádzajú žiadnou kontrolou. Spotrebitelia by mali mať na pamäti, že takouto kúpou podporujú organizovaný zločin, kriminalitu, šedú ekonomiku či detskú prácu, upozornila Adamčíková

Hoci výrobcovia napodobením vymýšľajú rôzne triky ako to bolo aj v prípade tenisiek v bratislavskej predajni, kde jednoduchým odstránením dvoch pásikov vyrobili „značkové“ tenisky, sú známe jasné pravidlá, ako rozpoznať originál od falzifikátu. V prvom rade je to miesto predaja. Napríklad tržnice, čínske e-shopy a pod. nie sú vo väčšine prípadov zárukou predaja kvalitného značkového tovaru. Na výrobku si treba tiež všímať kvalitu materiálov a celkové prevedenie. Štítky a visačky sú ďalším znakom, podľa ktorého môžete odlíšiť napodobeninu od pôvodnej značky. Príliš nízka cena je podozrivá a rovnako balenie produktu prezrádza, čo sa ukrýva vo vnútri.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk