Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
odtah odtahová sluzba vraky autá bratislava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, gettyimages

Odťahovú službu bude od februára zabezpečovať Mestský parkovací systém

Cena za odťah vozidla sa po analýze nákladov mesta zvýši zo súčasných 99 eur na 130 eur.

Odťahovú službu v Bratislave bude od februára zabezpečovať mestská firma Mestský parkovací systém (MPS). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

MPS túto službu preberie od Dopravného podniku Bratislava (DPB). Areál odtiahnutých vozidiel sa presunie na Technickú 6, kde bude k dispozícii väčšia kapacita plochy,“ uviedla hovorkyňa.

Firma MPS je spoločnosť so 100-percentnou majetkovou účasťou hlavného mesta, ktorú mesto obnovilo v rámci prípravy spustenia celomestskej parkovacej politiky.

Komplexné služby v oblasti parkovania

MPS bude pre mesto zabezpečovať komplexné služby v oblasti parkovania – od odťahov, cez služby registrácie a kontroly parkovacej politiky, až po správu hromadných garáží a záchytných parkovísk,“ vysvetlila hovorkyňa.

Odťah vozidiel MPS preberie na základe ukončenia zmluvy na zabezpečovanie odťahovej služby medzi hlavným mestom a DPB, ktorej platnosť sa skončí k 31. januáru tohto roka. Stanovisko odťahovej služby sa premiestni na Technickú 6, kde bude zriadené aj stanovisko mestskej polície na uhradenie pokuty za odťah (možnosť úhrady v hotovosti aj kartou).

Miesto je dobre dostupné mestskou hromadnou dopravou (linky 58, 63, 65, 96), jeho prevádzka bude nepretržitá, teda sedem dní v týždni 24 hodín denne, a auto si bude možné vyzdvihnúť kedykoľvek,“ doplnila.

Efektívne financovanie

Nevyhnuté pre ďalšie fungovanie odťahovej služby a jej efektívne a hospodárne financovanie je podľa magistrátu aj zreálnenie ceny za odťah.

Súčasná cena 99 eur bola stanovená ešte v roku 2014, táto suma však bratislavskému dopravnému podniku nepokrývala reálne náklady súvisiace s prevádzkou odťahovej služby a mesto muselo rozdiel v nákladoch doplácať zo svojho rozpočtu,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že po vykonaní analýzy nákladov na prevádzku služby sa cena za odťah od 1. februára navýši na 130 eur.

Táto suma pokrýva reálne náklady, ktoré zahŕňajú napríklad poskytovanie nepretržitej služby pre výdaj vozidiel či stráženie odtiahnutých vozidiel. Suma za odťah bude prehodnotená po šiestich mesiacoch prevádzky odťahovej služby mestskou firmou tak, aby reflektovala oprávnené náklady,“ uzavrela.

Priamy príjem mesta

Príjem za odtiahnutie auta bude priamo príjmom hlavného mesta, pričom MPS si bude mesačne fakturovať od mesta reálne vynaložené náklady, ktoré jej so zabezpečovaním odťahov vzniknú.

Informácie o MPS sú zverejnené na webovej stránke tu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X