Odvolali dočasnú šéfku ekonomického úseku DPB pre prepojenia na Antonina Vadalu

Dopravny podnik bratislava autobus obstaravanie.jpg
Foto: ilustračné, dpba.blob.core.windows.net

Primátor Bratislavy Matúš Vallo o prepojeniach Kataríny Janošťákovej na Vadalu nevedel.

Vo štvrtok 27. júna odvolali dočasnú šéfku ekonomického úseku Dopravného podniku Bratislava (DPB) pre prepojenia na Antonina Vadalu. Katarína Janošťáková viedla ekonomický úsek v DPB, ale zároveň od roku 2010 pôsobí aj v spoločnosti Mirabella, kde je jej spoločníkom taliansky podnikateľ Antonino Vadala spájaný s kalábrijskou mafiou.

Katarína Janošťáková bola poverená vedením tohto úseku DPB po tom, ako vymenili predchádzajúceho riaditeľa. „Ja som doteraz nevedel, že takáto osoba existuje. Mal som s dočasným šéfom predstavenstva diskusiu a pani Janošťákovej bolo zobraté poverenie vykonávať túto funkciu,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Správy o prepojení na Vadalu so šéfkou ekonomického úseku sa objavili už minulý rok, ale vedenie mesta o tom nemalo informáciu. „Bola poverená súčasným vedením DPB viesť tento úsek. Je to vec dopravného podniku. Ja som o tejto pani počul včera prvýkrát,“ dodal Vallo.

Bola dočasnou riaditeľkou

Janošťáková mala zastávať svoju funkciu do doby, kým riadenie DPB prevezme nový manažment z nedávneho výberového konania. „Po odchode predchádzajúceho riaditeľa úseku bolo výberové konanie na túto pozíciu nereálne, vzhľadom na krátky čas a potrebu fungovania podniku. Počas pôsobenia pani Janošťákovej pod novým manažmentom neboli zistené žiadne pochybenia, naopak, bola prínosom pri stransparentnení obstarávania náhradných dielov,“ uvádza v stanovisku pre agentúru SITA dopravný podnik.

Poslanci bratislavského magistrátu vo štvrtok schválili nového šéfa DPB Martina Rybanského. Niektorí poslanci kritizovali predovšetkým jeho vek a prepojenia na mestského poslanca Jána Buocika, s ktorým pracoval v rovnakej firme. „Nemyslím si, že 30-ročný človek má skúsenosti viesť taký veľký podnik. Pán Rybanský nastúpil v minulosti do DPB ako riaditeľ divízie autobusov. Na 27-ročného človeka bez veľkých skúseností to nebola adekvátna pozícia,“ uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk