Odvoz odpadu v Bratislave bude počas Veľkej noci pozmenená, spoločnosť upozorňuje aj na falošných smetiarov

Odvoz odpadu, OLO
Foto: SITA

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) mení časy odvozu odpadu cez veľkonočné sviatky.

Zmesový komunálny odpad, triedený odpad a bioodpad z hnedých zberných nádob pracovníci OLO neodvezú na Veľkonočný pondelok 22. apríla, náhradné odvozy zmesového komunálneho odpadu z rodinných domov sú naplánované na 23. apríla a bioodpadu v stredu 24. apríla. Odpad z bytových domov odvezú od 20. apríla do 27. apríla. Všetky náhradné odvozy plánuje OLO ukončiť najneskôr do soboty 27. apríla. V piatok 19. apríla, v sobotu 20. apríla a v dňoch od 23. apríla do 27. apríla budú odpad odvážať podľa pôvodného harmonogramu.

Veľkonočné sviatky ovplyvnia aj prevádzku zberného dvora na Starej Ivanskej ceste 2, zatvorený bude 19. apríla na Veľký piatok aj počas Veľkonočného pondelka 22. apríla. V sobotu 20. apríla bude otvorený od 8.00 do 18.00 hod. Počas Veľkonočného pondelka takisto OLO zatvorí svoje zákaznícke centrum.

V tomto roku spoločnosť OLO pripravila pre obyvateľov novinku. Náhradný odvoz za Veľkonočný pondelok si môžu zistiť priamo na stránke prostredníctvom aplikácie „Zistite si náhradný odvoz za Veľkonočný pondelok“. Na internetovej stránke takisto záujemcovia nájdu podrobné informácie o odvoze odpadu.

OLO takisto upozorňuje na tzv. falošných smetiarov – vinšovníkov, ktorí žiadajú od občanov peniaze a nemajú oficiálne uniformy. Pracovníkov OLO občania spoznajú podľa sivo-oranžových uniforiem s logom OLO. Tie sú zladené s farbou zberového vozidla a zároveň aj so samotným logom spoločnosti. V prípade, že občania stretnú falošných smetiarov, môžu ich nahlásiť na zákaznícke centrum alebo na mailovú adresu podnety@olo.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk