Odvoz odpadu v meste pre Veľkú noc o deň posunú

OLO, odvoz a likvidácia odpadu, smeti
Foto: ilustračné, SITA

Odvoz odpadu v hlavnom meste pre Veľkonočný pondelok o deň posunú. Mestský podnik Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) robí počas roka odvoz od pondelka do soboty, s výnimkou dvoch dní v roku, Nového roka a Veľkonočného pondelka. Ako informovala hovorkyňa OLO Beáta Humeniková, v pondelok 2. apríla odvážať odpad nebudú.

Cez Veľkonočný pondelok nebudú odvážať zmesový komunálny ani triedený odpad. Odvoz odpadu presunú z pondelka na utorok. Ďalšie odvozy budú vždy s jednodenným posunom. „Na Veľký piatok 30. marca bude odvoz odpadu bez zmien, podľa harmonogramu,“ poznamenala Humeniková, ale zberný dvor na Starej Ivanskej ceste zatvoria cez Veľký piatok a aj cez Veľkonočný pondelok.

Hovorkyňa OLO pripomína, aby si ľudia dávali pozor na falošných smetiarov. Ako dodala, oblečení sú vo falošných uniformách a od občanov žiadajú peňažnú pozornosť. „Spoločnosť OLO sa od týchto aktivít aj osôb dištancuje a upozorňuje, že naši zamestnanci majú takúto činnosť zakázanú a v žiadnom prípade od občanov nepýtajú peňažnú hotovosť ani iné dary,“ poznamenala Humeniková s tým, že zamestnancov OLO občania spoznajú podľa sivo-oranžových uniforiem s logom OLO. „Tie sú zladené s farbou zberného vozidla a zároveň aj s logom našej spoločnosti,“ ukončila.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk