Okamžitá reakcia policajtov zachránila život mužovi, bez zaváhania ho vytiahli zo zadymeného bytu

Policia pomoc zachrana.jpg
Foto: KZ PZ Bratislava

Na miesto požiaru dorazila ako prvá hliadka polície, tá ihneď začala s evakuáciou zadymením zasiahnutých bytov.

V rámci služby si policajti Obvodného oddelenia PZ Trnávka všimli hustý čierny dym v jednom z bytov na Banšelovej ulici v Bratislave. Po pohotovom nahlásení situácie na operačnom stredisku, kde tiež o pomoc požiadali príslušníkov HaZZ, sa vydali na miesto.

Bez zaváhania na mieste pomohli s evakuáciou bytov zasiahnutých zadymením. „Do jedného z bytov sa podarilo dostať až po opakovaných pokusoch, bol to byt z ktorého práve husté zadymenie pochádzalo. V jeho vnútorných priestoroch policajti v hustom zadymení našli muža, ktorý bol po nočnej službe a zaspal,“ informovala o prípade polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

Policajti mužovi pomohli dostať sa z bytu do bezpečia. Na miesto tiež dorazili hasiči, ktorí požiar uhasili. Zisťovateľ príčin požiarov na mieste po uhasení požiaru zistil, že za požiarom bola manipulácia s cigaretou a jej nedôsledné uhasenie. Cigareta spadla na koberec, ktorý začal horieť a ten podpálil aj ďalšie predmety nachádzajúce sa na balkóne.

Požiar sa do iných priestorov nestihol rozšíriť, pričom k zraneniu osôb v tejto súvislosti aj vďaka pohotovej reakcii službukonajúcich policajtov nedošlo.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom