Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dom služieb v Dúbravke
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/ Dúbravka - mestská časť Bratislavy - koláž Bratislavadeň

Okolie Domu služieb v Dúbravke je roky zanedbané, dostane novú tvár

Pribudnúť by v okolí budovy mali vodná plocha spolu s multifunkčným pavilónom.

V dúbravskom Dome služieb sídlia potraviny a niekoľko ďalších prevádzok. Budova nie je najnovšia a rovnako vyzerá aj okolitý priestor, ktorý by nutne potreboval revitalizáciu.

Ako mestská časť uvádza na sociálnej sieti, okolie budovy je v nevyhovujúcom stave. Najväčším problémom je zlý technický stav a koncepčné zásahy do budovy.

Prebehne modernizácia

Mestská časť má pre obyvateľov dobré správy. Veci sa pohli vpred a obnova miesta bola predbežne naplánovaná v 2. polovici roka 2022.

Dom služieb v Dúbravke
Budova Domu služieb.Foto: Google maps

V rámci iniciatívy Živé námestia sa má okolie budovy zmodernizovať a premeniť z dlhodobo zanedbaného verejného priestoru na príjemné oddychové miesto.

V okolí budovy sú poškodené asfaltové povrchy, dažďová voda z námestia neodteká a šachty sú v rôznych výškach, čo komplikuje pohyb ľudí.

Dom služieb v Dúbravke
Časť starej budovy môžeme vidieť vľavo.Foto: Facebook/ Dúbravka - mestská časť Bratislavy

Bezbariérový prístup či vodná plocha

Revitalizácia prinesie niekoľko nových prvkov. Starší a znevýhodnení ľudia budú môcť využiť bezbariérový prístup, ktorý prepojí spevnené plochy s priľahlou zeleňou.

Pre trhovníkov pribudne technické zázemie. Priestoru bude dominovať vodná plocha, pôjde o vyspádovanú betónovú plochu, po ktorej steká voda.

Dom služieb v Dúbravke
Návrh revitalizácie.Foto: Facebook/ Dúbravka - mestská časť Bratislavy

Pri fontáne vznikne trávnik, na ktorom budú môcť obyvatelia oddychovať. Nebude chýbať nové osvetlenie, lavičky a vysadené stromy.

Nový návrh architektov tiež ráta s tým, že na bočnej fasáde jedného z okolitých domov pribudne umelecká maľba. Presné detaily budú známe po vypracovaní projektovej dokumentácie.

Multifunkčný pavilón

Novinkou bude aj pavilón, ktorý by mal slúžiť na rôznorodé účely. Mestská časť ráta s tým, že sa bude využívať napríklad pre príležitostné lokálne trhy.

Môže sa stať aj miestom pre komunitné akcie či menšie športové udalosti. Spolu s pavilónom sa ráta aj s využitím prázdnej zelenej plochy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X