Okolo Slovenska sa pôjde tento rok zo Šiah do Bratislavy

cyklistika, Okolo Slovenska
SITA

Najväčšie podujatie na slovenských cestách sa tento rok uskutoční od 10. do 14. júna. Vychádzať sa bude zo Šiah a konečnou stanicou bude Bratislava.

Etapovými centrami 59. ročníka Okolo Slovenska budú Šahy, Telgárt, Poprad, Žiar nad Hronom, Nové Mesto nad Váhom a Bratislava.

„Pred začiatkom 59. ročníka bude 9. júna exhibícia vo vyraďovacích pretekoch v Šahách. Preteky, ktoré vyvrcholia pred novostavbou Slovenského národného divadla v Bratislave, sa snažíme kvalitne obsadiť, máme 23 tímov z celého sveta. V konvoji bude okolo 330 účastníkov,“ uviedol prezident Slovenského zväzu cyklistiky a generálny riaditeľ Okolo Slovenska Peter Privara.

Okrem profesionálnych cyklistov budú môcť časť trasy Okolo Slovenska absolvovať aj nadšenci športu na dvoch kolesách. V posledný deň sa pôjde podujatie pre verejnosť od novostavby SND do Mosta pri Bratislave, pre rodiny s deťmi je pripravený dvadsaťkilometrový okruh, pre zdatnejších štyridsaťkilometrový.

„Na rozdiel od vlaňajška bude zmena. Odštartujeme pri novostavbe SND a pôjdeme zo začiatku v protismere etapy,“ pridal informáciu Peter Privara.

Organizátori už myslia aj na rok 2016, keď sa pôjde jubilejný 60. ročník. Snahou je, aby sa začal v Banskej Bystrici a etapovými centrami boli kúpeľné mestá.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk