Okolo Štrkoveckého jazera osadili moderné LED svietidlá

Led svietidla strkovecke jazero ba 1.jpg
bratislava.sk

Obľúbená lokalita Štrkoveckého jazera bude ešte atraktívnejšia. Hlavné mesto tam osadilo nové moderné LED svietidlá, ktoré sú úsporné, ekologické a odolné voči nárazom. Podobné svietidlá inštaluje hlavné mesto aj v ďalších lokalitách v Starom Meste a v Ružinove.

„Štrkovecké jazero je obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi či športovcov, ktorí si tam chodia zabehať. Preto sme sa práve tam rozhodli osadiť 59 nových parkových svietidiel, ktoré majú pekný dizajn a využívajú najnovšie technológie. Spríjemnia tak pobyt ľuďom v tejto lokalite aj vo večerných hodinách,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Celkovo hlavné mesto vymení 160 svietidiel. Parkové svietidlá sú okrem Štrkoveckého jazera v týchto dňoch inštalované na Fajnorovom nábreží, na Gondovej a Prešernovej ulici, na Šafárikovom námestí a v Kukoreliho parku. Spolu to bude 100 svietidiel. Uličné svietidlá v počte 60 kusov osadí hlavné mesto budúci týždeň na Palisádach a na Mudroňovej ulici v Starom Meste.

Úsporné svietenie

Tieto svietidlá vymieňa hlavné mesto na ucelených uliciach, aby sme mali v jednom úseku rovnaké svietidlá a nedochádzalo tak k miešaniu svietivosti jednotlivých svetelných bodov. Vyberalo z viacerých variant a po konzultáciách s Mestskou políciou Bratislava a Krajským dopravným inšpektorátom vybralo práve tieto ulice a parky.

Nové parkové a uličné LED svietidlá majú oproti bežným sodíkovým lampám viacero výhod. Sú úsporné, majú dlhšiu životnosť, okamžitý nábeh svitu, odolnosť voči vibráciám a nárazom a znížený svetelný smog. Svietivosť je sústredená na potrebné úseky a majú nastaviteľný režim stmievania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk