Okrajové témy a žánre: Karikatúra a jazz – výstava karikatúr 24 autorov zo 7 krajín

Karikatúra a jazz
Lucia Doubravová

V piatok 26. februára otvoril karikaturista Bobo Pernecký v priestoroch komorného divadla TICHO a spol. na Školskej 14 výstavu karikatúr tematicky zameranú na džez. V divadle si môžete pozrieť celú kolekciu, ktorá vznikala v koncepte Boba Perneckého počas piatich rokov.

Výstava je sprievodným podujatím jazzového Festivalu Doda Šošoku, ktorý sa koná v Piešťanoch, a je tvorená dielami dvadsiatich štyroch autorov pochádzajúcich z Bulharska, Česka, Nemecka, Poľska, Slovenska, Švédska a Ukrajiny. Okrem kresleného humoru tam nájdete aj portrétnu karikatúru (Strzelczyk, Kečkeš, Hansson…), kresbu, maľbu, koláž (Taussig), grafiku (Slíva). Každý z autorov sa k jazzovej téme vyjadruje svojím vlastným neopakovateľným spôsobom.

Karikatúra a jazz
Bobo Pernecký na otvorení výstavy. Foto: Lucia Doubravová

Ide už o šiesty ročník výstavy Karikatúra a jazz, ktorá putovala z piešťanského Domu umenia do Slovenských liečebných kúpeľov, do piešťanského Auparku, do jazzového klubu Blue Note v Novom Meste nad Váhom, trochu pobehala po Slovensku, Poľsku (Ustroň, Lodž) a výstava bola aj otváracou v nových výstavných priestoroch na Úrade vlády SR, kde ju otvorila premiérka Iveta Radičová. Teraz zakotvila v divadle TICHO a spol. a v pracovné dni od 8. do 21. hodiny potrvá do 31. marca 2016.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk