Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklostojany zilinska fb.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com
4. decembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Okresný úrad zrušil povolenie na stavbu prístreškov na trhovisku Žilinská

Starostka Starého Mesta považuje prístrešky za nelegálne.

Okresný úrad (OÚ) zrušil povolenie stavebného úradu bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, ktoré povolilo ešte za vedenia bývalého starostu Radoslava Števčíka výstavbu prístreškov na trhovisku na Žilinskej ulici.

My máme dnes stavbu, ktorá je zrealizovaná v súlade s dokumentáciou, ale povolením, ktoré bolo zrušené. Bývalé vedenie povolilo stavbu a neinformovalo jedného z dvoch účastníkov konania o tom, že na danom území idú povoliť stavbu,“ uviedla na tlačovej besede starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Trhovisko Žilinská sa nachádza na súkromných pozemkoch a majitelia týchto pozemkov požiadali o svoj zámer vybudovať na tomto území objekt, na ktorý získali územné rozhodnutie právoplatné v roku 2018. Územné rozhodnutie je vydané na dva pozemky, dvoch majiteľov.

Zrušenie povolenia

Jeden z týchto majiteľov podpísal nájomnú zmluvu a na základe tejto nájomnej zmluvy Staré Mesto povolilo výstavbu prístreškov na trhovisku Žilinská. Druhý z majiteľov spoločného zámeru však nebol o povolení stavby prístreškov informovaný. Po nástupe starostky Aufrichtovej informoval nové vedenie s tým, že si bude chrániť svoje práva a dožadoval sa preverenia správnosti, resp. legálnosti stavebného konania.

Z tohto dôvodu musel stavebný úrad Starého Mesta postúpiť spis na OÚ, ktorý rozhodol o zrušení povolenia. „Odvolací orgán (okresný úrad) zrušil rozhodnutie, ktorým povolili prístrešky na trhovisku. Okresný úrad uviedol, že stavebný úrad postupoval procesne nesprávne a nedostatočne zistil skutkový stav veci. Zároveň nás zaviazal, aby sme konanie znova prerokovali a rozhodli,“ uviedlo Staré Mesto.

Podľa Aufrichtovej sú prístrešky nelegálne a riešenie vidí buď v ich odstránení, alebo v zlegalizovaní. „Trhovisko Žilinská má ohrozenú budúcnosť. Budeme musieť pokračovať a uistiť sa, akým spôsobom postupovať,“ dodala starostka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X